Košarka 10.11.2016. 07:58.

C-1 Sjever

Dubravčanu derbi kola

Odigrano je nekompletno 4. kolo C-1 lige sjever. Utakmica između Rudara i Vinice nije odigrana. Gosti iz Vinice tražili su odgodu utakmice. Derbi kola igran je u Kotoribi gdje je Dubravčan iz Donje Dubrave bio uvjerljiv protiv Preloga. Pravu katastrofu doživjelo je Nedelišće na gostovanju kod Lepoglave. Domaćini su slavili s čak 48 poena razlike. Donji Kraljevec poražen je u Petrijancu, a Čakovec Globetka nije imala problema na gostovanju kod Kotoribe.

• Dubravčan-Prelog 76:58 (12:26, 27:12, 23:12, 14:8)

Dubravčan: Varga 27, Zvošec A. 7, Fuš P. 10, Fuš I. Blažeka 16, Matulin 8, Ribić 6, Zvošec F. 2.

Prelog: Megla 13, Blažeka, Filipić 2, Jelenić, Novosel 10, Podvezanec 2, Biševac 14, Pustić 7, Hajdinjak, Blažona 5, Krušelj 5.

Prelog je protiv Dubravčana kranuo odlično i dobio prvu četvrtinu s čak 14 poena razlike. Domaćini se nisu obeshrabrili već su uzvratili istom mjerom u drugoj četvrtini koju su dobili s plus 15 za poen prednosti na poluvremenu. Izgledalo je da ćemo gledati neizvjesno drugo poluvrijeme, ali Dubravčan je nastavio u istom ritmu kao i u drugoj četvrtini. Dobili su treći period s plus 11, a prednost nisu ispustili niti u posljednjoj dionici koju dobivaju s 14:8 za uvjerljivu pobjedu od 18 poena razlike. Nezaustavljiv je u redovima Dubravčana bio Darko Varga s 27 koševa.

• Petrijanec-Donji Kraljevec 102:85 (21:24, 30:20, 27:23, 24:18)

Donji Kraljevec: Dopuđ 2, , Pongrac 4, Švenda T. 15, Štefan J.5, Ivanović J. 12,Švenda G. 6, Ivanović D. 28, Balent, Ružić 13, Štefan D.

Donji Kraljevec je krenuo dobro kod Petrijanca, dobio prvi period, ali domaćini preokreću i na poluvrijeme odlaze s plus sedam. U drugom su poluvremenu održavali razliku koja je do kraja susreta porasla na plus 17. Očito je obrana bila najveći problem u sastavu trenera i igrača Mihaela Ružića jer su primili 102 poena.

• Lepoglava-Nedelišće 99:51 (25:15, 19:8, 23:7, 32:21)

Nedelišće: Gospočić 2, Jalušić 3, Gašparlin 11, Posavec 2, Gašpaerc 5, Šegović 5, Ganzer 3, Pintarić 2, Kanižaj 18.

Iako nisu bili kompletni na gostovanju kod Lepoglave koja se u ovoj sezoni dosta pojačala, teško da bi Nedelišće prošlo puno bolje u ovom susretu. Očito je da to nije bio njihov dan jer su izgubili s čak 48 poena razlike.

• Kotoriba-Čakovec Globetka 54:79 (12:16, 15:20, 8:22, 19:21)

Kotoriba: Sušec 2, Klipić Ka. 14, Lisjak 8, Krušelj, Klipić Kr. 10, Miser D. 4, Munka 16, Fliš.

Čakovec Globetka: Levačić, Novak 7, Franjić 4, Dolovski 3, Capek 3, Golubić 15, Vurušić 10, Terek 23, Škoda 3, Radek 3, Marković 8.

Kotoriba se dobro držala u prvom poluvremenu protiv prvaka Čakovec Globetke. Zaostajali su devet poena razlike, ali već u trećoj četvrtini gosti rade ključnu razliku koja je riješila sve dvojbe. Taj su period dobili s 14 razlike za plus 23. U posljednjoj dionici gosti bolji s dva poena razlike za konačnu pobjedu od 25 poena razlike.

Ostali rezultati: Grafičar II-Vindija 76:92, Rudar-Vinica odgođeno.