Košarka 19.10.2017. 05:58. Zadnja izmjena: 19.10.2017. 05:59.

FINALE KUPA REGIJE SJEVER: Novi trofej Čakovec Globetke

Čakovec Globetka - Radnik  70:64

(10:20, 19:8, 15:16, 26:20)

Čakovec Globetka: Levačić N. 3, Podvezanec D. 3, Novak N. 11, Franjić D., Golubić A. 9, Vugrinec D. 23, Vurušić V. 8, Terek M. 10, Golubić N., Radek D., Marković G. 3

Nakon što su osvojili Kup Međimurja pobjedom protiv A-2 ligaša KK Međimurje, novi trofej osvojili su košarkaši Čakovec Globetke. Oni su u finalu kupa regije sjever bili bolji od još jednog A-2 ligaša, Radnika iz Križevaca.

Pomlađeni sastav Radnika pomalo je iznenadio košarkaše Čakovec Globetke u prvoj četvrtini, a igrači Ante Tomasa taj su period dobili s iznenađujućih 10 poena razlike. U drugoj četvrtini naši košarkaši kreću puno ozbiljnije i angažiranije u obrani što im na poluvremenu donosi preokret i minimalno vodstvo rezultatom 29:28. Neizvjesno je bilo i u nastavku utakmice, vodila se teška borba za svaki koš, a u posljednju se četvrtinu ulazi s potpuno izjednačenim rezultatom, 44:44. Iskustvo i kvalitetniji igrački kadar Čakovec Globetke na kraju su ipak presudili gostima iz Križevaca.

Dejan Vugrinec je još jednom bio najbolji u redovima Čakovec Globetke s 23 poena, a dvoznamenkasti su još bili Nikola Novak i Matija Terek s 11 odnosno 10 poena. Čakovec Globetka u nastavku kup natjecanja igra protiv pobjednika regije istok, a riječ je o momčadi Đakova.