Košarka 23.01.2017. 10:11. Zadnja izmjena: 23.01.2017. 10:22.

A - 2 liga sjever (M), 12. kolo

Grafičaru derbi protiv KK-a Međimurje unatoč ukupnoj boljoj igri potonjih

Iako su bili bolji veći dio susreta, iako su dobili tri od četiri četvrtine protiv Grafičara u Ludbregu, Međimurje je potpisalo kapitulaciju. Grafičar je bio bolji 63:61 zahvaljujući trećoj četvrtini koju su dobili s deset poena razlike.

Grafičar - Međimurje 63:61 (13:17, 11:13, 21:11, 18:20)

Međimurje: Ostoja 5, Novak Marek 11, Kranjčec M. Horvat 7, Maronić, Drk 17, Kuzmić, Biševac 9, Đokić, Kranjčec S. 8, Novak Matija 4.

Međimurje je odigralo jako dobro prvo poluvrijeme protiv domaćeg Grafičara u vrlo važnom susretu. Odmah od početka se vidjelo da će susret biti na malom broju poena. Međimurje odlično u obrani, dozvolili su domaćinima samo 24 postignuta poena u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli s plus šest.

Tada je uslijedila kobna treća četvrtina. Domaćini su iz svlačionice izašli puno odlučniji i potpuno nadigrali Međimurje u tom periodu koji su dobili s 21:11 za plus četiri uoči odlučujućih deset minuta.

Grafičar je na pet minuta do kraja susreta pobjegao na devet poena razlike, ali košarkaši Međimurja se u završnici vraćaju na 63:60. Nesportsku pogrešku dobili su tada igrači Međimurja, domaćini promašuju dva bacanja i napad, a šut za produžetak promašio je Stjepan Kranjčec. Najbolji igrač Međimurja u ovom susretu, Igor Drk uhvatio je loptu i iznudio prekršaj te dva bacanja na kraju, pogodio je jedno bacanje i postavio konačan rezultat 63:61.

Jedina dobra stvar je minimalan poraz jer su naši košarkaši u prvom dijelu natjecanja slavili s deset poena razlike pa bi u slučaju istog broja bodova na kraju Međimurje bilo ispred njih. Puno stvari biti će poznatijih nakon što se u idućem kolu sastanu Podravac i Grafičar.

Ostali rezultati 12. kola: Radnik - Petar Zrinski 93:90, Ivančica - Koprivnica odgođeno, Ivanić - Podravac 86:92, Bjelovar - Mladost 69:81.