Košarka 06.05.2018. 15:54. Zadnja izmjena: 08.05.2018. 22:46.

Košarka

Kadeti Donjeg Kraljevca osvojili titulu prvaka Međimurske i Varaždinske županije

Mladi košarkaši Košarkaškog kluba Donji Kraljevec, kadeti rođeni 2001. godine i mlađi i ove godine, drugi put za redom osvojili su naslov prvaka Međimurske i Varaždinske županije. Time su pokazali da prošlogodišnji rezultat nije bio slučajnost i da se u Donjem Kraljevcu stvara odlična mlada generacija košarkaša koja će u budućnosti činiti okosnicu prve momčadi. Osvajanjem lige kadeti su se plasirali na regionalno natjecanje na kojem su završili na drugom mjestu u konkurenciji klubova iz Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke, Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije. Valja napomenuti kako su splet nesretnih okolnosti i samo jedna pobjeda djelili ekipu od osvajanja i tog natjecanja te plasmana na završnicu Prvenstva hrvatske.

Donji Kraljevec kontinuirano radi jako dobro s mlađim kategorijama i sada samo treba nastaviti tako kako bi ti igrači ostvarili puni potencijal u seniorskoj konkurenciji kroz koju godinu. Ekipu čine: David Lepen, Nikola Ivanović, Lovro Moharić, Lovro Horvat, Bono Krušelj, Ivan Mikec, Hugo Jurcec, Matija Štefok, Erik Trupković, Lovro Vlah, trener je Mihael Ružić. Posljednje kolo regije sjever Donji Kraljevec je igrao protiv Radnika iz Križevaca te je ostvario uvjerljivu pobjedu koja mu je donijela drugu poziciju.

Regija sjever 6. kolo: Donji Kraljevec - Radnik 78:60 (23:17, 23:8, 13:18, 19:17)