Košarka 24.08.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

Karla Škoda upala u reprezentaciju Hrvatske

Kako smo prije dva tjedna pisali, igračica Radosti iz Čakovca, Karla Škoda nalazila se na pripremama s reprezentacijom Hrvatske Z-14.

Na pripremama se nalazilo 16 košarkašica, a samo ih je 12 moglo upasti u reprezentaciju koju je nakon toga čekalo neslužbeno Europsko prvenstvo u Sloveniji pod nazivom Slovenia Ball 2015. Karla, iako godinu dana mlađa od ostalih igračica, izborila je mjestu među najboljih 12 košarkašica. Iako se nije očekivala prevelika minutaža obzirom da je tamo bila najmlađa, desilo se upravo suprotno, na turniru u Sloveniji dobila je solidnu minutažu.

Naše su košarkašice su na turniru u Slovenj Gradecu prvo igrale protiv djevojčica iz Italije i slavile pobjedu 54:47 (11:13, 12:10, 16:9, 15:15) a Karla je igrala čak 22 minute. Za to je vrijeme postigla jedan poen, uhvatila je čak sedam skokova, te imala po jednu asistenciju i osvojenu loptu, a iznudila je najviše prekršaja protivničkih igračica, tri. Sljedeći susret igrale su protiv Poljakinja i slavile s 77:54 (22:8, 20:15, 17:14, 18:17). Karla je u tom susretu igrala 10 minuta, a postigla je šest poena, šut za dvicu bio je 3:4, a uhvatila je i tri skoka te je imala jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Uslijedio je poraz od Mađarske 72:53 (14:16, 24:9, 21:12, 13:16). Karla je igrala 19 minuta, a za to vrijeme ostala je bez poena, šutiravši samo jedan puta na koš. Imala je dva skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Zatim su došle na red dvije pobjede, prvo protiv domaćina Slovenije 43:64 (15:20, 8:18, 9:12, 11:14). Karla je igrala devet minuta i postigla dva poena. Nova pobjeda došla je protiv Izraela 44:52 (11:9, 8:18, 16:11, 9:14). Karla je na tom susretu ozlijedila skočni zglob, ali iako ozlijeđena, uspjela je odigrati 18 minuta, a postigla je dva poena uz jedan skok. Posljednji susret igran je protiv Španjolske, koji su španjolke dobile s uvjerljivih 81:36, ali u toj utakmici Karla nije mogla igrati zbog ozljede protiv Izraela.

Hrvatska Z-14 reprezentacija na kraju je završila na četvrtom mjestu. Prva je bila Španjolska sa 6 pobjeda, bez poraza, a malo je falilo da Hrvatska završi srebrna druga, ali u krugu koji se napravio između naših curica, te Italije i Mađarske (sve ekipe imale su omjer pobjeda i poraza 4:2) Hrvatska je imala najlošiju koš razliku i tako je završila četvrta što je vrlo veliki uspjeh.