Košarka 29.11.2016. 09:49. Zadnja izmjena: 29.11.2016. 09:51.

A - 2 liga sjever (M) 7. kolo

KK Međimurje bez poraza dočekuje KK Podravac iz Virja

Međimurje - Radnik 68:59 (25:14, 17:17, 15:19, 11:9)

Međimurje: Ostoja 3, Novak Mat. 16, Novak Mar. 8, Kranjčec M. Horvat, Valpatić 2, Juras, Drk 10, Kuzmić 9, Đokić 2, Kranjčec S. 18.

Radnik se još jednom pokazao kao vrlo neugodan protivnik iako su košarkaši Međimurja krenuli jako dobro i dobili prvu četvrtinu s 11 poena razlike. Nastavili su dobrom igrom i početkom druge četvrtine, a u 13. smo minuti zabilježili najvišu prednost na susretu od 17 poena razlike. Žilavi gosti predvođeni bivšim internacionalnim prvoligaškim igračem, Ivanom Tomasom (postigao 30 od 59 poena svoje momčadi) do kraja prvog poluvremena smanjili su zaostatak na minus 11.

Nastavio je Radnik dobro raditi i u trećem periodu u kojem su došli na samo tri poena minusa u 27. minuti utakmice, ali Međimurje se malo pribralo i četvrtina završava s plus sedam u njihovu korist. U posljednjem periodu se rudarilo u obrani, poeni su se rijetko postizali, a tu se bolje snašlo Međimurje i dobilo taj dio s 11:9 za zasluženu pobjedu od devet poena razlike. Stjepan Kranjčec bio je najbolji u redovima Međimurja s 18 poena dok je dva manje ubacio Matija Novak.

U idućem, 8. kolu Međimurje opet igra kod kuće, a protivnik u velikom derbiju je Podravac iz Virja. Bit će to susret koji će odlučiti o prvom mjestu nakon prvog dijela prvenstva, ako naravno u posljednjem, 9. kolu ne bude kikseva jednih ili drugih, a upravo to se dogodilo Podravcu u 6. kolu na gostovanju u Vrbovcu.

Susret protiv Podravca na rasporedu je u nedjelju (4. prosinca) s početkom od 17:30 sati. Utakmica se igra u dvorani I. OŠ u Čakovcu.

Veći dio ekipe Podravca je već duže na okupu, prošle sezone pojačali su se Ferenčevićem iz Virovitice, a ove sezone dodatno su ih pojačala braća Zadravec iz Bjelovara. Ekipu predvodi iskusni Šiprak, jedan od onih rijetkih koji idu iznad granice bola i borac do zadnjeg trena utakmice, rekao je o sastavu iz Virja trener Međimurja, Stjepan Novak.

Ostali rezultati 7. kola: Grafičar - Ivanić 93:67, Mladost - Petar Zrinski 73:80, Podravac - Koprivnica 127:69, Bjelovar - Ivančica 74:72.