Košarka 09.11.2016. 09:01. Zadnja izmjena: 09.11.2016. 09:26.

Rezultatom 86:79

KK Međimurje ostvario sigurnu pobjedu protiv ivanečke Ivančice

Međimurje osvojilo Ivančicu

Košarkaši Međimurja i dalje ne znaju za poraz u prvenstvu. Oni su u 4. kolu A - 2 lige sjever gostovali kod uvijek neugodnog protivnika, Ivančice iz Ivanca, a slavili su rezultatom 86:79.

Ivančica - Međimurje 79:86 (25:30, 15:17, 15:20, 24:19)

Međimurje: Novak Mar. 25, Kranjčec M. 9, Horvat, Valpatić, Juras 2, Drk 20, Maronić, Đokić, Kranjčec S. 13, Novak Mat. 17.

Iako to rezultat možda i ne pokazuje, košarkaši Međimurja ostvarili su sigurnu pobjedu protiv Ivančice. Mnogo koševa vidjeli smo u prvoj četvrtini, domaćini su postigli 25, a Međimurje čak 30. Puno bolje obrane počele su se igrati u drugoj četvrtini koja opet odlazi na stranu Međimurja s dva poena razlike za vodstvo na poluvremenu 47:40.

Međimurje je u trećoj četvrtini otišlo na dvoznamenkastu prednost i tu je priči bio kraj. Nakon trećeg perioda bilježimo 12 koševa viška. Ništa se nije mijenjalo ni u posljednjoj četvrtini u kojoj je konstantno vodstvo bilo između 10 i 15 poena razlike, a domaćini su tek pod kraj susreta iskoristili lagano opuštanje košarkaša trenera Stjepana Novaka i smanjili zaostatak na pristojnih sedam koševa minusa.

Međimurje su predvodili Mario Novak Marek s 25 postignutih koševa i Igor Drk s 20. Dvocifreni su još bili Matija Novak s 17 poena te Stjepan Kranjčec s 13.

Međimurju u 5. kolu dolazi Petar Zrinski iz Vrbovca, dobra momčad koja uvijek može iznenaditi. Susret se igra u subotu, 12. studenog s početkom od 17:30 sati u dvorani I. OŠ u Čakovcu. Trener Međimurja, Novak, rekao nam je sljedeće o idućem protivniku: Momčad Vrbovca je već godinama blizu vrha ljestvice. Imaju igrače koji su igrali u klubovima regije sjever, znači s puno iskustva. Na nama je da nametnemo svoj ritam igre i ostavimo srce na terenu.

Ostali rezultati 4. kola: Radnik - Bjelovar 80:73, Ivanić - Mladost 102:86, Grafičar - Podravac 68:77, Petar Zrinski - Koprivnica 58:67.

R.broj Ekipa Broj utakmica Pobjede Porazi Postignuti koševi Primljeni koševi Razlika koševa Bodovi