Košarka 17.11.2016. 08:14. Zadnja izmjena: 17.11.2016. 08:47.

A - 2 sjever (M)

KK Međimurje ostvario svoju petu pobjedu u pet kola, dobili Vrbovec s 25 razlike

Košarkaši Međimurja došli su do svoje pete pobjede iz isto toliko kola. Protivnik je bio Petar Zrinski iz Vrbovca kojeg su naši košarkaši svladali s uvjerljivih 89:64.

Međimurje - Petar Zrinski 89:64 (20:23, 23:19, 23:9, 23:13)

Međimurje: Ostoja 18, Novak Mar. 19, Kranjčec M. 11, Horvat 3, Juras, Drk 12, Maronić 1, Đokić, Kranjčec S. 20, Novak Mat. 5.

Gosti iz Vrbovca pokazali su se u vrlo dobrom svjetlu u prvom poluvremenu na gostovanju u Čakovcu. Prvi period su dobili s 20:23, a najviše problema košarkašima Međimurja predstavljao je gostujući centar Filip Tomić koji je postogao 19 poena na susretu.

Međimurje je bilo bolje u drugoj četvrtini koju su dobili s četiri poena viška za plus jedan na poluvremenu. Iako je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno, drugo je bilo potpuno suprotno. Odlična obrana u trećoj četvrtini dozvolila je gostima samo devet postignutih poena, Međimurje se zaustavilo na 23 za plus 15 uoči posljednjih deset minuta.

Tu je priči bio kraj jer gosti su momčad koja nema širinu, niti je fizički pripremljena da parira prvacima lige svih 40 minuta. Vrbovec je imao samo jednog dvoznamenkastog igrača, gore spomenutog Tomića, a svi ostali zaustavljeni su ispod deset koševa.

Kod Međimurja najbolji Stjepan Kranjčec s 20 poena dok je kapetan Mario Novak postigao 19. Međimurje će u idućem kolu u goste Koprivnici, momčadi koja se nalazi na predposljednjem mjestu ljestvice i tu ne bi trebalo biti problema uz ozbiljan pristup.

Ostali rezultati 5. kola: Koprivnica - Radnik 58:60, Podravac - Ivančica 116:64, Mladost - Grafičar 71:86, Bjelovar - Ivanić 65:94.