Košarka 17.01.2017. 08:21. Zadnja izmjena: 18.01.2017. 10:46.

A - 2 liga sjever, 11. kolo

KK Međimurje razbilo Ivanić razlikom od 28 koševa, čak šest igrača s više od deset pogodaka

Košarkaši Međimurja u novu su godinu krenuli pobjedom. U sklopu 11. kola A-2 lige sjever bili su bolji od gostiju iz Ivanić Grada s uvjerljivih 95:67.

Međimurje - Ivanić 95:67 (25:20, 25:14, 33:14, 12:19)

Međimurje: Ostoja 7, Novak Mar. 20, Kranjčec M. Horvat 11, Maronić, Juras, Drk 11, Kuzmić 5, Biševac 13, Đokić 2, Kranjčec S. 13, Novak Mat. 13.

Vrlo malo neizvjesnosti vidjeli smo u ovom susretu. Gosti su se držali samo u prvih deset minuta, a taj period dobili su naši košarkaši s pet poena razlike. Odlična obrana u drugoj četvrtini dopustila je gostima samo 14 postignutih poena, a zahvaljujući obrani u napadu je sve išlo glatko za 16 poena razlike na poluvremenu i 50 postignutih koševa.

Međimurje je potpuno razbilo goste u trećem periodu koji su dobili s 33:14 za 35 poena razlike ukupno. Ivanić je mogao stradati i s puno većom razlikom, ali trener Stjepan Novak dao je priliku svim igračima, a gosti su to iskoristili, dobili zadnji period i smanjili na minus 28.

Čak šest dvoznamenkastih igrača bilo je u redovima Međimurja, a predvodio ih je Mario Novak - Marek s 20 koševa.

Međimurju sada slijedi možda i najvažnija utakmica sezone. Gostuje se u Ludbregu kod Grafičara. Pobjedom se ostaje u utrci za prvo mjesto, a porazom bi se gotovo sigurno oprostili od borbe za naslov, ali bi i drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za A - 1 ligu bilo jako ugroženo.

Ostali rezultati 11. kola: Podravac - Bjelovar 106:78, Koprivnica - Grafičar 31:121, Mladost - Radnik 86:66; Petar Zrinski - Ivančica igra se 18. siječnja.