Košarka 17.10.2016. 08:17. Zadnja izmjena: 17.10.2016. 08:26.

A - 2 liga sjever - prvo kolo

KK Međimurje sezonu startao pobjedom protiv Bjelovara

Košarkaši Međimurja pobjedom su startali u novu drugoligašku sezonu. Na domaćem terenu bili su bolji od uvijek neugodnog Bjelovara s 84:74.

Međimurje - Bjelovar 84:74 (19:17, 26:17, 19:21, 20:19)

Međimurje: Ostoja 19, Maronić, Novak 14, Kranjčec M. 5, Horvat 4, Valpatić, Juras, Drk 12, Kuzmić 5, Đokić, Kranjčec S. 23, Vurušić 2. Trener: Stjepan Novak

Nakon izjednačene prve četvrtine koju su dobili košarkaši Međimurja s dva poena razlike, uslijedio je najbolji period domaćih košarkaša na utakmici. U drugoj su četvrtini postigli 26 koševa, primili 17 i na odmor otišli s dvoznamenkastom prednošću od 11 koševa viška.

Puno bolje goste iz Bjelovara gledali smo u drugom poluvremenu, konstantno su prijetili, no iskustvo koje momčad Međimurja ima u igračima kao što su Samir Juras (1968. godište), Saša Horvat (1972. g.), Davor Ostoja (1980. g.) i Mario Novak (1985. g.) bilo je dovoljno da zadrže stečenu prednost iz prvog poluvremena.

Treća četvrtina bila je jedini period kojeg je Bjelovar dobio i to s dva poena razlike što je bilo nedovoljno za nešto ozbiljnije. Međimurje je do prve pobjede u sezoni predvodio Stjepan Kranjčec s 23 poena, od toga je ubacio čak pet trica. Ostoja je bio jako dobar s 19 koševa, a dvoznamenkasti su bili kapetan Mario Novak s 14 i Igor Drk s 12 koševa.

Uz odsutnog Danijela Krajačića kojeg neće biti cijeli prvi dio sezone, ovaj je susret propustio i Matija Novak.

Košarkaši Međimurja u idućem kolu gostuju kod najveće nepoznanice lige, a riječ je o Ivanić Gradu, novoj momčadi A - 2 lige sjever koja je ovdje preselila iz regije Centar. Dodatno upozorenje treneru Stjepanu Novaku poslali su uvjerljivom pobjedom u Koprivnici. Kako god, Međimurje je branitelj naslova i favorit u tom susretu.

Ostali rezultati 1. kola: Ivančica - Radnik 74:79, Petar Zrinski - Grafičar 68:78, Koprivnica - Ivanić 64:92, Podravac - Mladost 85:62.

Redni broj Ekipa Broj utakmica Pobjede Porazi Postignuti Primljeni koševi Razlika koševa Bodovi