Košarka 21.11.2016. 08:26. Zadnja izmjena: 21.11.2016. 09:30.

A-2 sjever 6. kolo

KK Međimurje zasad jedina neporažena momčad lige, plus 40 protiv Koprivnice

Košarkaši Međimurja očekivano su slavili na gostovanju u Koprivnici deklasiravši domaći sastav s čak 40 poena razlike. Na ruku im je išao i kiks Podravca na gostovanju kod KK-a Petar Zrinski u Vrbovcu pa su tako naši košarkaši zauzeli prvo mjesto te su jedina neporažena momčad lige.

Koprivnica - Međimurje 66:106 (17:29, 21:29, 13:25, 15:23)

Međimurje: Novak Ma. 16, Kranjčec M. 12 (1x3), Horvat S. -, Valpatić B. 4, Juras S. 11 (1x3), Drk I. 18 (2x3), Kuzmić D. 12(1x3), Maronić A. 1, Đokić N. 5, Kranjčec S. 8 (2x3), Novak M. 19 (1x3).

Odmah od početka susreta bilo je jasno u kojem će smjeru ići ovaj susret. Međimurje, koje je puno kvalitetniji sastav od domaćina već je u prvoj četvrtini ostvario dvoznamenkastu prednost od 12 koševa razlike.

I u drugoj četvrtini ista priča, Međimurje izrazito precizno te zabivaju isti broj poena udrugom periodu kao i u prvom, 29 što bi značilo da su već do poluvremena postigli čak 58 poena za plus 20.

Isto je bilo i u drugom poluvremenu, a iako su priliku za igru dobili svi igrači, od najmlađih do najstarijih, razlika je samo rasla pa je tako nakon 30 minuta igre bilo plus 32. Opuštanja nije bilo niti u posljednjoj dionici pa Međimurje na kraju slavi s okruglih 40 poena razlike.

Najbolji u redovima Međimurja bio je Matija Novak s 19 poena, Igor Drk je ubacio 18, a 16 je postigao kapetan Mario Novak Marek.

Međimurje u idućem kolu dočekuje Radnik iz Križevaca, momčad koja ih je prošle godine iznenadila u Čakovcu. Susret se igra u subotu, 26. studenog s početkom od 17:30 sati u dvorani I. OŠ.

Ostali rezultati 6. kola: Ivančica - Mladost 80:81, Grafičar - Bjelovar 111:48, Radnik - Ivanić 66:82, Petar Zrinski - Podravac 74:72.