Košarka 10.12.2016. 09:03.

A - 2 sjever 8. kolo

KK Podravac iz Virja u Čakovcu nanio prvi poraz KK-u Međimurje

Košarkaši Međimurja poraženi su u derbiju 8. kola A - 2 lige sjever. Podravac je slavio u Čakovcu rezultatom 85:75 i preuzeo vodstvo na ljestvici uoči posljednjeg kola prvog dijela prvenstva.

Međimurje - Podravac 75:85 (19:20, 16:20, 14:17, 26:28)

Predposljednje, 8. kolo prvog dijela A - 2 lige sjever, košarkaši Međimurja neće pamtiti po dobrom. Stari rival Podravac slavio je u Čakovcu potpuno zasluženo. Dvoboj prvog i drugog na ljestvici dobili su gosti iz Virja i preuzeli Pole Position. Dodajmo kako će u drugom dijelu sezone Međimurje imati najteži raspored pored Podravca i Grafičara jer kod oba protivnika idu u goste, dok će Podravac i protiv Grafičara biti domaćin.

Ne treba zaboraviti kako je Međimurje cijeli prvi dio sezone odigralo bez stupa obrane i ponajboljeg igrača Danijela Krajačića zbog ozljede koljena. Njegovim povratkom, Međimurje dobiva novu dimenziju u igri.

Prva četvrtina bila je vrlo izjednačena, a s poenom razlike dobivaju je gosti. Podravac je igrao vrlo dobro, posebno u obrani, i nisu dozvoljavali Međimurju da se razigraju pa se na odmor odlazi s pet poena viška na njihovom kontu.

Treća četvrtina je bila najgora što se napadačkog dijela tiče, a obje momčadi igrale su čvrste obrane dok napad nije bio na razini. Nažalost, i tu je Podravac u nedjelju bio bolji, dobio taj period s 17:14 za plus osam uoči odlučujućih deset minuta.

Prisjetili smo se prošle sezone i dvocifrenog visokog vodstva Podravca, također u Čakovcu, kada je Međimurje u posljednjoj četvrtini preokrenulo i dobilo utakmicu. Ponadali smo se da bi se to moglo dogoditi i sada, ali Podravac je ovog puta bio prisebniji i nije dozvolio preokret te slavio s deset poena razlike.

Gosti su dobili svaku četvrtinu na utakmici, svaka je bila neizvjesna, ali ipak je otišla na stranu Podravca koji je nakon pobjede protiv Grafičara u Ludbregu slavio i protiv Međimurja u Čakovcu. jedini poraz, iznenađujući, stigao je na gostovanju kod KK-a Petar Zrinski.

Međimurje u idućem kolu gostuje kod KK-a Mladost iz Đurđevca, momčadi koja je dosad ostvarila po četiri pobjede i poraza. Šuterski opasna momčad, ali Međimurje je favorit i sve osim pobjede bilo bi vrlo veliko iznenađenje.

Ostali rezultati 8. kola: Koprivnica - Mladost 80:89, Ivančica - Ivanić 90:81, Radnik - Grafičar 55:93, Petar Zrinski - Bjelovar 92:56.