Košarka 26.01.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

KOŠARKA

A-2 SJEVER

Naši opet polovični

Naši klubovi i u 14. kolu A-2 lige sjever opet su imali polovičan učinak. Međimurje je ostvarilo očekivanu pobjedu na gostovanju kod Koprivnice dok je Čakovec upisao novi poraz, bolji je bio Radnik iz Križevaca.

Koprivnica-Međimurje 65:103 (16:26, 15:26, 12:29, 22:22)

Međimurje: Gašparić 7, Kranjčec 7, Lepen 6, Đokić 2, Varga 17, Drk 14, Dodlek 2, Krajačić 21, Guld 15, Novak 12.

Međimurje je protutnjalo kroz Koprivnicu i ostavili su domaćine bez ikakve šanse već od prve četvrtine koju su riješili u svoju korist s 10 poena razlike. Još uvjerljiviji su bili u drugoj četvrtini koju dobivaju s 11 poena viška i na poluvrijeme odlaze s plus 21. Niti u trećoj četvrtini nisu popuštali, a u tom su periodu bili najuvjerljiviji dobivši ga s 17 poena razlike za ukupnih plus 38, a tolika je razlika bila i na kraju utakmice. Bila bi i veća, ali je trener Međimurja, Stjepan Novak dao priliku svim igračima koji su odigrali dobro. Svi igrači Međimurja upisali su se u listu strijelaca, a najbolji u ovom susretu bili su Danijel Krajačić s 21 poenom i Alen Varga s 17.

Čakovec-Radnik 79:93 (20:26, 19:13, 20:27, 20:27)

Čakovec: Novak N. 7,Ranteš, Keresteš, Vojković 8, Kranjčec 14,Vinko-Novak 8,Škoda 2,Biševac 13, Vehtersbah 6, Perčić, Hrkač 21.

Čakovec je pružao vrlo dobar otpor favoritima iz Križevaca. Gosti su dobili prvi period s šest poena razlike, ali Čakovec uzvraća u drugoj četvrtini istom mjerom, najviše zahvaljujući dobroj obrani pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 39:39. Drugo poluvrijeme gosti predvođeni Ivanom Svobodom koji je postigao 34 poena riješavaju u svoju korist. Rezultat treće i četvrte četvrtine bio je identičan, 20:27 što je značilo konačnu pobjedu od 14 poena razlike. Čakovec su predvodili Nikola Hrkač s 21 i mladi Mislav Kranjčec s 14 poena.

Ostali rezultati 14. kola: Ivančica-Mladost 67:65, Križevci-Bjelovar 88:96, Vindija-Grafičar 77:84, Podravac-Petar Zrinski 89:76.

15

Parovi 15. kola (31. siječnja): Podravac-Čakovec, Petar Zrinski-Vindija, Grafičar-Križevci, Bjelovar-Koprivnica, Međimurje-Ivančica, Mladost-Radnik.

C-1 SJEVER

Dubravčan i dalje bez poraza

Košarkaši Dubravčana niti nakon 10. kola neznaju za poraz u C-1 ligi. Bolji su bili od Petrijanca. Međimurje Globetka bila je bolja od Preloga, a Kotoriba od Rudara. Susret Vinice i Nedelišća bio je odgođen, a Donji Kraljevec je u ovom kolu bio slobodan.

Dubravčan-Petrijanec 72:63 (24:20, 15:21, 20:12, 13:10)

Dubravčan: Varga 19, Hanić, Raić 2, Lukša 22, Igrec 2, Klipić,Međimurec 12,  Blažeka 7, Balog, Ribić 8, Štefić.

Dubravčan se morao dobro pomučiti da dođe do pobjede protiv Petrijanca. Nakon što su dobili prvu četvrtinu s četiri poena razlike, Petrijanec preokreće u drugom periodu i na poluvrijeme odlazi s dva poena razlike. Dubravčan odigrao puno bolje drugo poluvrijeme, posebno u obrani jer su gostima dopustili tek 22 postignuta poena, a na kraju su slavili s devet poena razlike. Sastav iz Donje Dubrave ima devet pobjeda iz isto toliko utakmica.

Prelog-Međimurje Globetka 55:77 (16:17, 12:21, 14:22, 13:17)

Prelog: Filipić 2, Novosel 4, Ciglar 6, Zrna 11, Blažona 7, Poljak 8, Janković, Šarić 5, Pustić 12.

Međimurje Globetka: Marković 11, Ostoja 9, Franjić 2, Golubić 13, Zaspan 2, Vurušić 7, Capek 3, Škoda, Vugrinec 9, Levačić 21, Dolivski.

Prelog je parirao prvacima lige samo u prvoj četvrtini koja je otišla na stranu gostiju s poenom razlike. Već u drugoj četvrtini gosti odlaze na dvocifrenu razliku koja je na poluvremenu iznosila 10 koševa razlike. Nakon treće bilježimo plus 18 i tu je susret bio riješen. Međimurje Globetka je na kraju slavila s 22 koša razlike.

Kotoriba-Rudar 78:61 (14:17, 16:6, 21:14, 27:24)

Kotoriba: Zvošec 13, Munka 2, Ujlaki N. 2, Puštek 6, Triplat 13, Slatina 15, Papp 3, Sabol 12, Borović 8, Orehovec 2, Ujlaki R. Seličanec 2.

Rudar: Dobranić, Baksa 12, Vinko-Novak 20, Vehtersbah-Stojan 10, Brodar 2, Levačić, Nerer,  Perčić 4, Sobočan, Radiković 13.

Kotoriba je protiv Rudara izgubila prvu četvrtinu s tri poena razlike, a u drugoj su dopustili gostima iz Murskog Središća samo šest postignutih koševa te su na poluvrijeme otišli s sedam koševa razlike. Treću četvrtinu opet bolja Kotoriba koja u posljednju dionicu ulazi s plus 14. Posljednji period samo su potvrdili pobjedu i na kraju slavili s 17 poena razlike.