Košarka 22.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

KOŠARKA: C-1 LIGA SJEVER

Dubravčan u derbiju slavio protiv prvaka

Završen je i prvi dio prvenstva u C-1 ligi sjever, a prvo mjesto osvojio je Dubravčan iz Donje Dubrave koji je polusezonu završio bez poraza s 8 pobjeda iz isto toliko susreta. Upravo je posljednje kolo donijelo najveći derbi lige protiv starih rivala, Međimurje Globetke, aktualnih prvaka lige. Dubravčan je slavio s 14 poena razlike. Od ostalih susreta izdvajamo pobjedu Donjeg Kraljevca u Vinici na krilima mladog Jakoba Vrusa koji je postigao 30 poena. Uvjerljiv poraz Preloga koji je protiv Nedelišća nastupio sa samo šest igrača, a Kotoriba je razbila Petrijanec.

Dubravčan-Međimurje Globetka 76:62 (21:17, 15:17, 15:14, 25:14)

Dubravčan: Varga 19, Hanić, Lukša 8, Igrec 3, Međimurec 11, Blažeka 22, Ribić 9, Raić, Štefić 4, Klipić, Matulin.

Međimurje Globetka: Marković, Ostoja 22, Franjić 5, Golubić  4, Zaspan 12, Radek 4, Vurušić 10, Capek  5, Škoda.

Susret koji je odlučen u posljednjoj četvrtini u kojoj su gosti popustili pred mlađim sastavom Dubravčana, a hendikep im je bio neigranje najboljeg igrača, Dejana Vugrinca. Prve tri četvrtine gledali smo vrlo izjednačen susret, a domaćini su pred svojim vjernim navijačima u posljednji period ušli s tri poena prednosti. Iako su svi očekivali neizvjesnu posljednju dionicu, do toga nije došlo. Dubravčan je posljednju četvrtinu dobio s uvjerljivih 11 poena razlike za na kraju uvjerljivu pobjedu i veliki korak prema toliko željenom naslovu prvaka.

Prelog-Nedelišće 45:74 (7:14, 9:21, 8:24, 21:15)

Prelog: Jelenić 5, Filipić, Novosel 17, Ciglar D. 8, Zrna 4, Blažona 11.

Nedelišće: Gospočić 20, Lesar, Posavec, Pintarić 2, Marciuš 6, Šegović I. 15, Šegović J. 2, Sudec 2, Horvat 2, Juras 25.

Prelog je protiv Nedelišća igrao sa samo šest igrača, a bez rotacije i odmora jednostavno nije išlo. To se najbolje vidi na samo 45 postignutih koševa. Prelog je u prve tri četvrtine zajedno zabio 24 poena, a u posljednjoj su četvrtini zabili skoro kao u prve tri zajedno. Nedelišće je bez problema došlo do pobjede i sada još moraju odigrati zaostali susret protiv Donjeg Kraljevca koji će pobjednika odvesti na treće mjesto ljestvice.

Vinica-Donji Kraljevec 74:83 (17:23, 15:16, 12:20, 30:24)

Donji Kraljevec: Pongrac, Švenda T. 3, Ivanović J. 8, Ivanović D. 16, Belovari 3, Ružić 2, Švenda D. 17, Švenda G. Štefan, Baljak 4, Sinković, Vrus 30.

Donji Kraljevec je od početka do kraja kontrolirao susret u Vinici. Domaćini su u posljednjoj dionici samo malo uspjeli ublažiti poraz. Kraljevčani su nakon tri četvrtine imali 15 poena prednosti što domaćini u posljednjih deset minuta nisu uspjeli stići.

Kotoriba-Petrijanec 81:53 (20:22, 20:5, 15:13, 26:13)

Kotoriba: Zvošec 20, Munka 5, Ujlaki, Puštek 4, Triplat 8, Slatina 20, Habuš 2, Papp 12, Sabol 8, Plačko 2.

Kotoriba nakon što je poslije prve četvrtine zaostajala protiv trećeplasiranog Petrijanca s dva poena razlike u sljedeće tri četvrtine goste pomela s terena. To se posebno odnosi na treću četvrtinu koju su dobili s 20:5. Na kraju su slavili s uvjerljivih 28 poena razlike.