Košarka 02.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Košarka - C1 SJEVER, JUNIORI I KADETI

C-1 SJEVER

Prvacima i treći poraz

Košarkaši Međimurje Globetke doživjeli su već treći poraz u sezoni, a toliko ih nisu imali u prošle dvije-tri sezone zajedno. Prvaci su već drugi puta u sezoni poraženi od neugodnog Petrijanca, a jedan poraz su upisali i od Dubravčana. Donji Kraljevec bio je bolji od Kotoribe, a Prelog očekivano od Vinice, a Dubravčan nastavlja s pobjedama, bolji su bili od Rudara u Murskom Središću. Dodajmo kako se ove sezone igra doigravanje nakon regularnog dijela prvenstva. Prve četiri momčadi tako će igrati polufinale, a nakon toga i finale. Prvi igra sa četvrtim, a drugi sa trećim. U polufinalu se igraju dvije utakmice, a u finale će ući momčad koja će u ta dva susreta imati bolju koš razliku. Finale se igra na dvije pobjede, a prednost domaćeg terena imati će momčad koja će ostvariti bolji plasman u regularnom dijelu.

Petrijanec-Međimurje Globetka 69:63 (12:17, 22:10, 15:15, 20:21)

Međimurje Globetka: Marković 5, Levačić 19, Franjić 3, Golubić 1, Zaspan 3, Radek 1, Vurušić 11, Škoda, Dolovski, Vugrinec 14, Terek 6.

Međimurje Globetka dobro je krenula u Petrijancu, dobili su prvu četvrtinu s pet poena razlike i činilo se da će uzvratiti za poraz iz prvog djela sezone u Čakovcu. Domaćini nisu mislili tako i drugu četvrtinu su dobili s 12 poena razlike za plus sedam na poluvremenu. Upravo ta četvrtina bila je ključna jer Međimurje Globetka nije uspjela stići tu prednost u drugom poluvremenu. Treća četvrtina završila je bez pobjednika, a posljednju su prvaci dobili s poenom razlike što nije bilo dovoljno za nešto konkretnije.

Donji Kraljevec-Kotoriba 69:65 (18:17, 15:12, 21:21, 15:15)

Donji Kraljevec: Pongrac 2, Švenda T. 11, Ivanović J. 21, Baljak 8, Ivanović D. 13, Ružić 10, Švenda D. Štefan D. 4, Belovari, Gašparić, Štefan J.

Kotoriba: Munka 2, Ujlaki N. Puštek 21, Triplat 14, Slatina 18, Papp, Borović 8, Ujlaki R. Novak, Habuš 2.

Donji Kraljevec je do pobjede došao zahvaljujući četiri poena razlike koliko su imali na poluvremenu. Drugo poluvrijeme gledatelji u Donjem Kraljevcu gledali su neizvjestan susret, ali treća, kao i četvrta četvrtina završile su neriješeno pa je pobjeda ostala domaćem sastavu koji je sada pobjegao Kotoribi i Nedelišću u borbi za prve četiri pozicije koje vode u doigravanje.

Vinica-Prelog 46:62 (9:14, 11:17, 13:9, 13:22)

Prelog: Filipić,  Novosel 10,  Ciglar 2,  Zrna 11,  Blažona 4, Poljak 9, Janković 6, Pustić 14, Šarić 6.

Prelog je očekivano slavio kod Vinice koje je zaprijetila jedino u trećoj četvrtini kada su prednost od 11 poena s poluvremena smanjili na minus sedam. Uozbiljio se tada Prelog u posljednjem periodu i mirno priveo susret kraju za uvjerljivu pobjedu od 16 poena razlike.

Rudar-Dubravčan 67:83 (18:25, 15:15, 15:24, 19:19)

Rudar: Baksa 9, Rošić-Novak,  Antolović, Levačić 2, Radiković 6, Bedi 15, Vinko-Novak 13, Vehtersbah-Stojan 22, Nerer.

Dubravčan: Varga 29, Hanić, Raić 6, Igrec 2, Valpatić 2, Štefić S. Međimurec 6, Blažeka 14, Klipić, Matotek 2, Ribić 14, Štefić D. 8.

Dubravčan je i kroz Mursko Središće prošao neokrznut. Nakon prve četvrtine ostvarili su sedam poena razlike, a u drugom se periodu domaći sastav dobro držao i tricama prijetio. Na odmor se odlazi istom razlikom kao i nakon prve četvrtine. Rudar je početkom treće četvrtine došao na minus dva, ali to je bilo sve od njih na tom susretu. Nakon toga iskusniji i bolji gosti odlaze na dvoznamenkastu prednost koju su održavali do kraja susreta.

Dubravčan prati Vindiju

Kod kadeta je od 10 momčadi prijavljenih u natjecanje šest Međimurskih. Dubravčan se s Vindijom bori za prvu poziciju, Čakovec je trenutno treći, Donji Kraljevec peti, Međimurje šesto, Rudar sedmi ali s dvije utakmice manje i Prelog deveti.

Rezultati 6. kola: Donji Kraljevec-Međimurje 63:55, Prelog-Čakovec 46:92, Vindija-Rudar 82:67, Ivančica-Grafičar 71:38.

Rezultati 7. kola: Grafičar-Lepoglava 70:63, Čakovec-Vindija 67:85, Donji Kraljevec-Prelog 82:30, Međimurje-Dubravčan 13:108.

Rezultati 8. kola: Lepoglava-Dubravčan 26:104, Prelog-Međimurje 60:86, Vindija-Donji Kraljevec 74:55, Ivančica-Čakovec 79:34.