Košarka 23.12.2016. 07:50. Zadnja izmjena: 23.12.2016. 08:00.

C-1 Sjever

Košarka: Čakovec Globetka bez poraza u Novu godinu

Čakovec Globetka je uvjerljivom pobjedom protiv Rudara u Murskom Središću i dalje bez poraza te su godinu završili s 10 pobjeda iz isto toliko susreta. Susret između drugoplasiranog Dubravčana i Nedelišća je odgođen dok je Prelog bio uvjerljiv protiv Kotoribe. Donji Kraljevec je poražen na domaćem terenu od Lepoglave.

Sada slijedi pauza do 21. siječnja 2017. kada se nastavlja natjecanje susretima 11. kola.

Rudar-Čakovec Globetka 68:106 (14:31, 16:21, 17:27, 21:27)

Rudar: Vrbanić 2, Brodar 3, Radiković 23, Vinko-Novak 19, Sobočan 4, Dodlek 16, Levačić 2, Nerer, Dobranić.

Čakovec Globetka: Levačić 21, Vurušić 22, Novak 4, Golubić A. 27, Franjić 6, Terek 11, Škoda 4, Golubić N. 4, Radek, Marković 5.

Gosti iz Čakovca već su nakon prve četvrtine riješili pitanje pobjednika protiv Rudara u Murskom Središću od kojeg se očekivao malo jači otpor, ali od toga nije bilo ništa. Plus 17 nakon prvih deset minuta Čakovec Globetka je do poluvremena povisila na plus 22, a razlika je i u ostatku susreta samo rasla do konačnih plus 38.

Prelog-Kotoriba 87:60 (19:19, 28:19, 19:15, 21:7)

Prelog: Megla 18, Blažeka, Filipić 4, Zrna 14, Novosel 7, Podvezanec, Blažona 5, Pustić 21, Ciglar, Jelenić 14, Krušelj 4.

Kotoriba: Miser 1, Klipić Ka. 13, Plačko 11, Klipić Kr. 5, Rusak 18, Balog 4, Ujlaki 2, Munka 6, Fuš.

Posljednja Kotoriba pružila je odličan otpor u prvih deset minuta susreta protiv Preloga kada je na semaforu stajalo 19:19. U nastavku susreta kvaliteta domaćina ipak dolazi do izražaja protiv mlade momčadi Kotoribe. prelog je na poluvrijeme otišao s plus devet, a razlika je do kraja susreta narasla na plus 27.

Donji Kraljevec-Lepoglava 78:87 (17:24, 24:18, 10:26, 27:19)

D. Kraljevec: Lepen, Pongrac, Švenda T. 8, Glavina 4, Štefan J. 6, Ivanović J. 18, Švenda G. 7, Ivanović D. 19, Balent, Ružić 12, Srpak, Štefan D. 4.

Gosti iz Lepoglave su zahvaljujući odličnoj tricaškoj večeri slavili na gostovanju kod Donjeg Kraljevca. Domaći su košarkaši sve pokušavali, ali šuterski raspoloženi gosti stalno su imali odgovor u dalekometnim šutevima te su na kraju zasluženo slavili.

Ostali rezultati 10. kola: Grafičar II-Petrijanec 78:88, Vinica-Vindija 83:76.