Košarka 03.02.2020. 11:33. Zadnja izmjena: 03.02.2020. 11:33.

Treća liga sjever

Košarka: Donji Kraljevec i Globetka ne posustaju

Donji Kraljevec i Globetka ne posustaju pa su tako i u 11. kolu ovog natjecanja ostvarili uvjerljive pobjede.

Košarkaši Donjeg Kraljevca s gostovanja u Kotoribi protiv Dubravčana vratili su se uvjerljivom pobjedom 89:60. Domaćini su prijetili u prvom poluvremenu nakon kojeg su bili u zaostatku od svega dva poena minusa, ali u drugom poluvremenu Donji Kraljevec dominantan. Treću su četvrtinu dobili s 29:13, a posljednju 21:10 za uvjerljivu pobjedu na kraju. David Ivanović je za Donji Kraljevec ubacio 24 poena dok je njegov brat Jakov zabio 19. Kod Dubravčana jedini dvoznamenkasti bio je Fuš s 12 poena.

Čakovec Globetka je deklasirala Vinicu s 48 poena razlike. Završilo je 104:56. Košarkaši Globetke sve su riješili već u prvoj četvrtini nakon koje su imali 20 poena prednosti da bi razlika do kraja prvog poluvremena narasla na plus 40! Najbolji u redovima Globetke bio je Vedran Biševac s 19 poena.

Košarkaši Rudara bili su slobodni ovo kolo, Međimurje II će gostovanje kod Lepoglave odraditi 06. veljače dok je Sjever American Dollar bio bolji od petrijanca s 86:80.

Parovi 12. kola: Vinica-Lepoglava, Međimurje II-Sjever American Dollar, Petrijanec-Dubravčan, Donji Kraljevec-Rudar, Čakovec Globetka slobodna.