Košarka 13.03.2018. 14:38. Zadnja izmjena: 13.03.2018. 14:41.

Druga liga košarkaša-sjever

Košarka: Gašparić predvodio Međimurje do uvjerljive pobjede u Vrbovcu

Košarkaši Međimurja odigrali su posljednje 14. kolo Druge lige sjever u kojoj su ostvarili uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Vrbocu kod Labrade s 52 poena razlike. Prvo mjesto osigurali su već ranije, a sada im samo preostaje za odigrati zaostalu utakmicu 12. kola kod Bjelovara. Susret se igra u srijedu 14. ožujka.

Međimurju slijede kvalifikacije za Prvu mušku ligu koje će započeti kada ostali drugoligaši završe svoja natjecanja po regijama.

• Labrada 1971 Žurko-Međimurje 62:114 (21:26, 15:23, 8:31, 18:34)

Međimurje: Pustić L. 12 (2x3), Gašparić D. 32 (4x3), Kranjčec M. 16 (4x3), Krajačić D. 18 (3x3), Vojković M. 7 (1x3), Juras S. (cap.) 1, Drk I. 4, Ostoja D. 6, Kranjčec S. 16 (4x3), Horvat S. 2

Domaći su se košarkaši dobro držali u prvoj četvrtini protiv Međimurja koje je taj period dobilo s pet poena razlike. Razliku su povećali do kraja prvog poluvremena te se na odmor odlazi s rezultatom 36:49 što je može se reći bio povoljan rezultat za domaćine, a onda se u trećoj četvrtini otvorilo.

Vrlo raspoloženi košarkaši Međimurja trpali su domaći koš na sve načine, posebno tricama kojih su pogodili čak 18 na utakmici. Treći period su dobili s 31:8 te bježe na 36 poena razlike. Međimurje je u posljednjoj dionici zabilo još više nego u trećoj te su dobili domaćine s ogromna 52 poena razlike. Naši su košarkaši zabili čak 65 poena u drugom poluvremenu.

Međimurje je predvodio odlični Dario Gašparić s 32 poena (4 trice) dok je Danijel Krajačić ubacio 18 (3 trice), a braća Stjepan i Mislav Kranjčec zabili su svaki po 16 poena i svaki je ubacio četiri trice.

Ostali rezultati 14. kola: Ivančica-Koprivnica 87:76, Radnik-Virovitica 72:92, Bjelovar-Podravac II odgođeno.