Košarka 01.03.2018. 23:29. Zadnja izmjena: 01.03.2018. 23:31.

4. liga

Košarka: Kotoriba slavila u Murskom Središću na krilima fantastičnog Darka Varge

Košarkaši Kotoribe odigrali su odličnu utakmicu te su slavili kod Rudara u Murskom Središću i uzvratili im za poraz iz prvog dijela sezone. Darko Varga bio je nezaustavljiv za obranu Rudara, ubacio je 33 poena. Jedino pozitivno za Rudar u porazu je to što su izgubili s manjom razlikom nego su dobili u Kotoribi što će biti važno na kraju regularnog dijela u slučaju istog broja bodova. Donji Kraljevec je očekivano slavio protiv Dubravčana. Za Dubravčan je odlično odigrao Krešo Klipić koji je ubacio 33 poena. Nedelišće se lako obračunalo sa Grafičarom II, a Čakovec Globetka sa Vindijom. Petrijanec je očekivano slavio protiv Vinice s 74:50 dok je Lepoglava bila slobodna u ovom kolu.

Rudar-Kotoriba 63:78 (12:23, 16:25, 14:10, 21:20)

Rudar: Varga 12, Brodar, Perčić 1, Radiković 5, Bedi 15, Dodlek 11, Đokić 8, Vinko-Novak 11.

Kotoriba: Varga 33, Zvošec A. 15, Fuš I. Fuš P. 3, Seličanec 13, Pogorelec 2, Blažeka 6, Matulin-Amos, Ribić 1, Zvošec F 5.

Košarkaši Rudara odigrali su jedno vrlo loše prvo poluvrijeme u derbiju kola protiv Kotoribe. Gosti su na poluvremenu imali 20 poena razlike. Rudar je u drugom poluvremenu odigrao puno bolje, a na tri minute do kraja su došli na samo minus četiri i imali su napad za dodatno se približiti, ali onda su opet zaredali s greškama. Kotoriba je na kraju zasluženo slavila s 15 poena razlike na krilima odličnog Darka Varge.

Donji Kraljevec-Dubravčan 96:86 (27:22, 25:21, 25:19, 19:24)

Donji Kraljevec: Lepen, Pongrac 6, Novosel 4, Krušelj 8, Štefan 8, Ivanović J. 26, Horvat 6, Ivanović D. 19, Balent 2, Ružić 8, Moharić 9, Mikec.

Dubravčan: Klipić Ka. 17, Ujlaki, Raić 19, Lisjak J. Matotek 7, Klipić Kr. 33, Lisjak I. 2, Munka 8, Fuš.

Donji Kraljevec došao je do pobjede protiv Dubravčana, ali treba spomenuti kako su gosti pružali jako dobar otpor što sigurno veseli trenera Kristijana Krušelja. Na susretu smo vidjeli dva raspoložena strijelca. Jakov Ivanović ubacio je 26 poena za domaćine dok je Krešo Klipić zabio 33 za Dubravčan.

Nedelišće-Grafičar II 84:68 (25:14, 34:15, 14:27, 11:12)

Nedelišće: Gospočić 23, Bašek 8, Ganzer 15, Marciuš 4, Šegović I. 13, Šegović J. 5, Pintarić 13, Jalušić 3.

Nedelišće se lagano obračunalo sa Grafičarom II. Već je do kraja prvog poluvremena bilo 30 poena razlike poslije čega je slijedilo malo opuštanje u trećem periodu što gosti koriste i smanjuju prednost na -17. U posljednjoj četvrtini Nedelišće je zadržalo prednost i slavilo s 16 poena razlike svoju četvrtu pobjedu. Pavao Gospočić bio je najbolji u redovima Nedelišća s 23 poena.

Čakovec Globetka-Vindija 79:50 (23:6, 21:19, 21:11, 14:14)

Čakovec Globetka: Levačić 8, Podvezanec 9, Franjić, Capek 3, Golubić A. 4, Vugrinec 17, Vurušić 4, Golubić N.3, Terek 18, Škoda 4, Radek, Marković 9.

Čakovec Globetka je sve nedoumice oko pitanja pobjednika riješila već u prvoj četvrtini koju dobivaju s 23:6. Do poluvremena su bili na plus 19. Treću četvrtinu su opet odigrali jako dobro te su pobjegli na 29 poena razlike s koliko je na kraju i završio susret. Matija Terek postigao je 18, a Dejan Vugrinec 17 koševa.

Parovi 16. kola: Grafičar II-Donji Kraljevec, Dubravčan-Rudar, Kotoriba-Čakovec Globetka, Vindija-Vinica, Petrijanec-Lepoglava, Nedelišće slobodno.