Košarka 15.02.2017. 07:30. Zadnja izmjena: 15.02.2017. 07:32.

A-2 SJEVER

Košarka: Međimurje pregazilo Koprivnicu

Međimurje je u subotu ugostilu najlošiju momčad lige, Koprivnicu. Već se unaprijed znalo da će ovo biti uvjerljiva pobjeda Međimurja, a naši su košarkaši slavili s 38 poena razlike.

Međimurje-Koprivnica 86:48 (28:2, 21:13, 18:15, 19:18)

Međimurje: Ostoja D. 12, Novak Mar. 15, Kranjčec M. 12, Horvat S. Marunić A. Juras S. 4, Drk I. 12, Kuzmić D. 10, Biševac V. 4, Kranjčec S. 2, Novak Mat. 15.

Nakon prve četvrtine u kojoj su gosti iz Koprivnice ubacili samo dva poena, a primili 28 izgledalo je kao da bi razlika na kraju mogla biti i preko 80 koševa razlike. Ipak, Međimurje je spustilo gas u nastavku utakmice. Drugi su period dobili s osam poena razlike za plus 34 na poluvremenu. U drugom dijelu Međimurje ukupno bolje za samo četiri koša, a priliku da zaigraju dobili su većinoma mlađi igrači (Marunić, Kranjčec M. i Kuzmić) dok su nositelji igre više vremena proveli na klupi. Trener Stjepan Novak sačuvao ih je mogućih i nepotrebnih ozljeda. Međimurje je imalo čak šest dvoznamenkastih igrača, a prednjačili su Marek i Matija Novak s po 15 koševa.

Iduće kolo Međimurje ide u Križevce kod Radnika, opasnog protivnika za kojeg igra bivši prvoligaški igrač Ivan Tomas koji je u stanju iznerediti svaku obranu svojim ulazima i dalekometnim koševima. Ipak ukupno gledajući, Međimurje ima puno kvalitetniju momčad i trebalo bi doći do bodova.

Ostali rezultati 15. kola: Podravac-Petar Zrinski 106:53, Ivanić-Radnik 88:66, Bjelovar-Grafičar i Mladost-Ivančica igra se kasnije.

Parovi 16. kola (17. i 18. veljače): Radnik-Međimurje, Koprivnica-Podravac, Petar Zrinski-Mladost, Ivančica-Bjelovar, Grafičar-Ivanić.