Košarka 27.10.2019. 09:52. Zadnja izmjena: 27.10.2019. 09:52.

Finale

KOŠARKA: Poraz Radosti u finalu Kupa

Košarkašice čakovečke Radosti poražene su u finalu Kupa “Ružica Meglaj Rimac“ regije sjever od Koprivnice. Gošće iz grada Vegete bile su uvjerljivo bolje i slavile pobjedu rezultatom 84:55.

Radost:  Mikolaj M. 2, Hlebec I. 14, Goričanec Dokleja N. 0, Novak V. Zdolec S. 12, Rušnjak A. 4, Valkaj N. Marodi A. Terek V. 6, Polanec H. Mađar L. 13, Petrović J. 4. TRENER Terek Matija

Košarkašice Radosti bile su bolja ekipa u prve tri minute utakmice kada su imale vodstvo 5:0. Gošće iz Koprivnice u nastavku bolje pa do kraja četvrtine bježe na 11 poena prednosti. Druga četvrtina puno izjednačenija, ali gošće opet nešto bolje za plus 14 na poluvremenu.  Radost je u trećem periodu uspjela smanjiti prednost i u posljednju dionicu ući s dostižnih 11 poena minusa, no velik broj pogrešaka naših košarkašica spriječio je daljnje smanjenje razlike. Zadnju dionicu odigrale su najlošije i kada je trener Matija Terek uvidio da više nema mogućnosti da se zaprijeti, priliku su dobile mlađe igračice da okuse čari seniorske košarke.

Ivana Hlebec bila je najbolja s 14 poena, 13 je ubacila Lana Mađar, a 12 Simona Zdolec koja se nedavno oporavila od ozljede.