Košarka 17.12.2018. 12:51. Zadnja izmjena: 17.12.2018. 12:52.

2. i 3. liga

Košarka: Rudar uvjerljiv protiv Dubravčana, Međimurje protiv Radnika igra u utorak

3. LIGA SJEVER (M) – 7. KOLO: Rudar uvjerljiv protiv Dubravčana

Posljednje kolo prvog dijela prvenstva Treće lige košarkaša obilježile su odgode utakmica. Čakovec Globetka je odgodila svoju utakmicu protiv Lepoglave dok je vodeći Donji Kraljevec odgodio utakmicu protiv momčadi Sjever American Dollar iz Varaždina.

Derbi kola u Murskom Središću odigrali su domaći Rudar i Dubravčan iz Donje Dubrave. Što se same utakmice tiče, jedna vrlo zanimljiva i atraktivna utakmica kojoj je svjedočio veliki broj navijača na tribinama. Rudar je na krilima sve boljeg juniora Jana Rošića-Novaka krenuo bolje i dobio prvu četvrtinu s 24:19. U trećoj četvrtini je riješeno pitanje pobjednika. Rudar dobiva taj period s 26:11 i bježi na 23 poena razlike uoči posljednjih deset minuta, u kojima je Dubravčan tek ublažio poraz za konačnih 87:74.

Poredak: Donji Kraljevec i Rudar (12), Čakovec Globetka i Petrijanec (10), Dubravčan (9), Sjever Am. Dollar i Lepoglava (8), Vinica (6).

2. LIGA SJEVER (M): Međimurje protiv Radnika u utorak

Košarkaši Međimurja svoju utakmicu protiv radnika nisu odigrali u regularnom terminu u subotu, a utakmica je odgođena za utorak 18. prosinca s početkom u 20:30. Igra se u dvorani I. O.Š. Međimurje će tako imati radni utorak protiv Radnika iz Križevaca.

Vraća se legendarno Zimsko prvenstvo!

Svi ljubitelji košarke u Međimurju sjećaju se Zimskog prvenstva koje se igralo dugi niz godina u Čakovcu. Nakon više od desetljeća mirovanja, legendarno se natjecanje vraća na scenu. U organizaciji ŽKK Radost i KK Čakovec Globetka Zimsko će se prvenstvo održati od 2. veljače do 31. ožujka 2019. godine. Ovo je amatersko prvenstvo gdje ekipu mogu prijaviti svi koji žele uživati u košarci svake nedjelje u terminima od 9 sati ujutro pa do 14 sati popodne. Igrat će se u obnovljenoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole, a utakmice će se igrati 4x8 minuta. Kotizacija po ekipi iznosi 1000 kn, a ekipu možete prijaviti na e-mail: [email protected] do 25. prosinca 2018. Dodatne informacije možete dobiti na brojeve telefona: 098 133 1567 (Terek Matija) i 098 906 9569 (Neven Levačić).