Košarka 11.05.2016. 12:13. Zadnja izmjena: 11.05.2016. 12:15.

A-1 kvalifikacije

Košarkaši Borova slavili u Čakovcu

Košarkaši Borova koji su u Čakovec doputovali bez najboljeg strijelca kvalifikacija, Predraga Šuputa slavili su protiv Međimurja s 79:91.

Međimurje-Borovo 79:91 (13:19, 24:23, 24:29, 18:20)

Međimurje: Marek Novak 17, M. Kranjčec, Krajačić 20, Varga, Drk, Kuzmić, Medo Novak 23, Stanić, Bogdanić, S. Kranjčec 9, Mat. Novak 10.

Međimurje je u 8. kolu kvalifikacija za A-1 ligu ugostilo prvake istoka, Borovo iz Vukovara. Šanse za pobjedu Međimurja znatno su porasle kada se u Čakovcu nije pojavio najbolji strijelac i igrač kvalifikacija Šuput, ali gostima njegov izostanak nije smetao. Dobili su prvu dionicu s šest poena razlike. Najbolji period igre Međimurja bio je u drugoj četvrtini koju su dobili s 24:23 za minus pet na poluvremenu.

Borovo u trećoj četvrtini bježi na dvocifrenu razliku, a uoči posljednjih deset minuta imali su plus deset. Igrači Međimurja nisu se predavali, pokušavali su stići prednost gostiju, ali nisu uspjeli. Borovo je na kraju slavilo s 12 poena viška. Najbolji u redovima Međimurja bio je Medo Novak s 23 poena, Danijel Krajačić ubacio je 20 uz osam skokova i dvije asistencije, a Marek Novak odigrao je odličnu utakmicu s 17 poena i čak 12 asistencija i šest skokova.

Ovim porazom Međimurje će kvalifikacije završiti na posljednjem petom mjestu bez obzira na ishod utakmice posljednjeg kola. Međimurje u posljednjem kolu kvalifikacija ugošćuje novog prvoligaša, Hermes Analiticu iz Zagreba za koju nastupa i bivši igrač Međimurja Goran Fodor. Susret je na rasporedu u srijedu 11. svibnja s početkom u 20 sati.

Ostali rezultati 8. i 9. kola: Jazine-Hermes 74:79, Stoja-Jazine 64:55, Hermes Analitica-Borovo 103:73.

Parovi 10. kola: Međimurje-Hermes Analitica, Borovo-Stoja.