Košarka 27.04.2016. 22:09. Zadnja izmjena: 27.04.2016. 22:21.

Falilo malo sreće

Košarkaši Međimurja blizu iznenađenja protiv favorita

Košarkaši Međimurja bili su blizu velikog iznenađenja protiv glavnog favorita kvalifikacija. Na kraju je falilo i malo sreće, a gosti iz Zadra u 6. kolu kvalifikacija slavili su u napetoj završnici s 79:81. Iduće kolo Međimurje ide kod Stoje u Pulu.

Međimurje-Jazine Arbanasi 79:81 (21:28, 18:24, 20:13, 20:16)

Međimurje: Prošev, Marek Novak 27, M. Kranjčec, Krajačić 9, Varga 1, Drk 2, Kuzmić , Medo Novak 29, Đokić, S. Kranjčec 7, Mat. Novak 4.

Jazine Arbanasi: Mimica 18, Ziak 21, Kovačević, Anđelić, Bulić, Uzelac 12, Dražović 4, Vrsaljko 8, Šoša, Mrva 18.

Međimurje je odmah na početku susreta povelo s 2:0 košem Danijela Krajačića. Gosti su brzo poravnali i prešli u vodstvo. Poveli su i s osam poena razlike ali se Međimurje vratilo na samo minus jedan, no do kraja prvog perioda Zadrani bježe na plus sedam. Prvo dvocifreno vodstvo gosti imaju odmah na početku druge četvrtine nakon trice Ivana Mimice, 21:31. Otišli su i do 17 poena razlike u drugoj četvrtini što je bila i najviša prednost na susretu, a na poluvrijeme se otišlo s plus 13 za goste.

Jazine su na polovici treće četvrtine imali 15 poena razlike, ali Međimurje se tada budi i furioznom igrom dolaze na samo minus pet na krilima Mareka i Mede Novaka. Gostujući centar Denis Vrsaljko imao je na kraju četvrtine dva slobodna bacanja, pogodio je jedno za plus šest uoči posljednjih deset minuta.

Međimurje se potpuno vratilo u susret odmah na početku posljednje dionice serijom 4:0. Po dva bacanja pogodili su Marek i Medo Novak za samo minus dva, 63:65. Prekinuo je tada seriju Međimurja Mate Mrva i to tricom za plus pet. Gosti su održavali prednost između tri i sedam poena razlike, a u posljednje se dvije minute ušlo s plus tri za goste. Priliku da poravna rezultat imao je Stjepan Kranjčec, ali promašio je tricu, no i gosti su na drugoj strani neuspješni, a Medo Novak pogađa dva slobodna bacanja za 79:80. Mrva na drugoj strani pogađa jedno od dva bacanja za plus dva. Međimurje je krenulo u posljednji napad, ali na žalost dva puta su promašili za produžetak.

Međimurje su predvodili Medo Novak s 29 poena i četiri skoka te Marek Novak s 27 koševa, tri skoka i dvije asistencije.