Košarka 27.06.2016. 12:23. Zadnja izmjena: 27.06.2016. 12:27.

U-12

Košarkaši Međimurja, Čakovca i Mladosti iz Ivanovca na Otvorenom prvenstvu Hrvatske

Mladi košarkaši Međimurja, Čakovca i Mladosti iz Ivanovca sudjelovali su na Otvorenom prvenstvu Hrvatske U-12 koje se od 11. do 14. lipnja održalo u Zagrebu. Na prvenstvo se prijavilo čak 36 sastava koji su bili raspoređeni u osam skupina po četiri ili pet momčadi. Mladost iz Ivanovca je tako igrala u skupini D sa Stojom iz Pule, Osječkim sokolom i Adriaticom iz Splita. Prvi protivnik im je bio Osječki sokol od kojeg su izgubili s 40:21. Stoja iz Pule bila je bolja s 25:15, a Adriatic iz Splita 29:15. U skupini je osvojeno posljednje četvrto mjesto koje je donijelo borbu za plasman od 25. do 36. mjesta, a Mladosti je bolji plasman izbjegao za milimetar jer su od Trogira poraženi s 23:22 što im je na kraju bilo dovoljno za 29. mjesto.

Čakovec je završio u skupini G gdje su mu protivnici bili Zadar, Vučići iz Zagreba i Ghia Staff iz Pazina. Čakovec je u prvom susretu igrao protiv Zadra koji je bio bolji s 62:15. Novi poraz uslijedio je od Vučića koji su slavili s 55:15, a Ghia Staff je bila bolja s 50:21. U borbi od 25. do 36 mjesta Čakovec je za protivnika imao Zapad koji je u neizvjesnom susretu slavio s 13:19. Mladi košarkaši Čakovca na kraju su zauzeli 32. mjesto

Naš najbolji predstavnik na prvenstvu bilo je Međimurje iz Čakovca koje je igralo u skupini H, a za protivnike su imali Alkar iz Sinja, Zapad, Vučićei Wolfscubs i Cedevitu iz Zagreba koja je kasnije izgubila u finalu od Zagreba i osvojila drugo mjesto. Odmah u prvom susretu Međimurje je za protivnika imalo nedodirljivu Cedevitu koja je slavila s 71:14. Sljedeći susret igran je protiv Vučića Wolfscubs, a ostvarena je prva pobjeda rezultatom 43:11. Međimurje je bilo uvjerljivo i protiv prvoligaša Alkara iz Sinja s 53:33, a treća pobjeda ostvarena je protiv Zapada s 19:17. Međimurje je završilo drugo u skupini iza Cedevite i plasiralo se u osminu finala gdje ih je dočekao Zadar koji je bio bolji s 46:24.

Međimurje je na kraju završilo na 14. mjestu što je veliki uspjeh. Dodajmo kako je košarkaš Međimurja Ivano Čajić završio na 13. mjestu liste strijelaca s 10,2 poena po susretu. Ivan Miser iz Mladosti s 8,2 poena po susretu završio je na 30. mjestu. Zagreb je na kraju osvojio Prvenstvo Hrvatske pobjedom u finalu protiv Cedevite s 60:39, a treće mjesto pripalo je Splitu.