Košarka 22.11.2017. 13:40. Zadnja izmjena: 22.11.2017. 13:43.

Košarkaši Međimurja u derbiju 5. kola ugostili Bjelovar

Međimurje - Bjelovar 93:88

(23:19, 27:24, 22:23, 21:22)

Međimurje: Pustić L. Gašparić D. 16, Kranjčec M. 2, Horvat S. 4, Vojković M. 11, Juras S. Drk I. 6, Kuzmić D. 16, Novak M. 12, Ostoja D. 10, Kranjčec S. 18, Valpatić B.

Košarkaši Međimurja su u derbiju 5. kola Druge lige ugostili Bjelovar. Obje su momčadi u prva četiri kola ostvarile sve četiri pobjede stoga je ovaj susret odlučivao tko će sam zasjesti na vrh drugoligaške ljestvice. To je na kraju bilo Međimurje koje je ostvarilo pobjedu u neizvjesnom susretu rezultatom 93:88. Međimurje je odigralo solidno prvo poluvrijeme protiv Bjelovara. Naši su košarkaši nakon prvog perioda imali četiri poena razlike. Još bolji period igre vidjeli smo u drugoj četvrtini u kojoj Međimurje odlazi na 15 poena razlike par minuta do kraja prvog poluvremena. Uslijedile su tri greške koje igrači Bjelovara koriste i do poluvremena smanjuju razliku na samo sedam koševa zaostatka.

Drugo poluvrijeme bilo je vrlo neizvjesno, gosti nisu dopuštali Međimurju da se opet odljepi. Na par minuta do kraja Bjelovar je poveo s poenom razlike. U samoj završnici rezultat je bio poravnat na 88:88 nagon čega su gosti dobili tehničku pogrešku što Međimurje koristi, pogađa bacanje za 89:88. Ključne poene tada postiže Matija Vojković, pogodio je dalekometnu dvicu za 91:88. Bjelovarčani tada promašuju tricu poslije koje rade prekršaj na kapetanu i treneru Međimurja Mariju Novaku koji pogađa oba bacanja za konačnih 93:88.

Ostali rezultati 5. kola: Ivančica - Labrada 73:66, Koprivnica - Radnik 70:81, Podravac II - Virovitica 74:87.

Parovi 6. kola (25. studenog): Labrada - Virovitica, Radnik - Podravac II, Bjelovar - Koprivnica, Ivančica - Međimurje.