Košarka 07.03.2017. 20:07.

C-1 Sjever

Košarkaši Rudara konačno odigrali jednu utakmicu relativno kompletni

Nedelišće je i prošlog tjedna imalo dvostruki program jer su morali odigrati zaostalu utakmice protiv Lepoglave koju su izgubili u posljednjoj četvrtini. Nakon treće četvrtine, Nedelišće je imalo poen prednosti, ali su potpuno stali u posljednjoj dionici koju gosti dobivaju s deset poena razlike. Treba spomenuti da ja Nedelišću jako falio prvi organizator igre Pavao Gospočić. Nakon toga ugostili su i Kotoribu, posljednju momčad ljestvice bez pobjede koja je pružala odličan otpor, možda i najbolji ove sezone jer su u posljednju četvrtinu ušli samo s minus jedan. Ipak, Nedelišće je izbjeglo neizvjesnu završnicu dobivši posljednju dionicu s 26:10 na krilima Pintarića koji je ubacio 27 poena, a 20 je dodao Ivan Šegović. Kotoribu su predvodila braća Klipić, Krešo je ubacio 25, a Karlo 17 poena.

Košarkaši Rudara su konačno odigrali jednu utakmicu relativno kompletni, a u goste je došao favorizirani Prelog koji je na poluvremenu imao plus šest. Rudar je preokrenuo u drugom poluvremenu nakon što su treću četvrtinu dobili s deset poena razlike, a u neizvjesnoj završnici bili su prisebniji i bolji. Najbolji u redovima pobjednika bili su Marko Bedi i mladi Lucijan Sobočan s 20 koševa. Kod Preloga po običaju najbolji Matija Megla s 22 te Lino Pustić s 21 košem.

Dubravčan je slavio uvjerljivo protiv Donjeg Kraljevca iako početak utakmice nije to sugerirao. Gosti su krenuli odlično i dobili prvu četvrtinu s devet poena razlike. Druga četvrtina potpuna suprotnost. Odlični domaćini, rastrčani i razigrani dobivaju taj period s čak 25 poena razlike za plus 16 na poluvremenu. D. Kraljevec se u nastavku utakmice od tog šoka nije uspio oporaviti. Dubravčan na kraju zasluženo slavio s 17 koševa razlike. Ribić s 18 te Blažeka s 15 poena najbolji kod pobjednika dok su goste predvodila braća Ivanović, David s 25 i Jakov s 17 poena.

Vodeća Čakovec Globetka odigrala je baš onoliko koliko je trebalo za pobjedu protiv Vindije. Gosti iz Varaždina dobili su prvi period s četiri poena razlike, ali prvaci to riješavaju u iduće tri četvrtine bez većih problema. Matija Terek najbolji s 20 poena dok je Aleksandar Golubić zabio 15.