Košarka 09.02.2017. 08:08. Zadnja izmjena: 09.02.2017. 08:12.

A-2 sjever

Košarkašima Međimurja pobjeda na teškom gostovanju

Košarkaši Međimurja gostovali su kod Petra Zrinskog u Vrbovcu, a koliko je ta momčad opasna na domaćem terenu govori i pobjeda protiv vodećeg Podravca. Susret je riješen u posljednjem periodu koji je Međimurje dobilo s 22:9 za pobjedu 68:86.

Petar Zrinski-Međimujre 68:86 (17:29, 27:17, 15:18, 9:22)

Međimurje: Ostoja 11, Novak Mat. 6, Novak Mar. 26, Kranjčec M. Horvat 1, Maronić 2, Juras, Drk 21, Kuzmić 2, Kranjčec S. 11, Biševac 6.

Ozbiljno, koncentrirano i motivirano ušli su košarkaši Međimurja u susret protiv vrlo nezgodnog domaćina. To se isplatilo jer su naši košarkaši već nakon prvih deset minuta imali 12 poena razlike. Petar Zrinski se vratio u igru do kraja poluvremena. Razliku su smanjili na samo dva koša zaostatka.

Neizvjesnu borbu gledali smo i u trećem periodu kojeg su dobili košarkaši Međimurja s tri poena razlike za plus pet uoči posljednjih deset minuta. Nikakvu neizvjesnost košarkaši Međimurja nisu dozvolili u posljednjoj dionici. Na krilima raspoloženih Marija Novaka-Mareka i Igora Drka došli su do zaslužene i uvjerljive pobjede od 18 poena razlike. Marek se zaustavio na 26 poena, a Drk je ubacio 21 za 11 pobjedu. Međimurje u sljedeća tri kola ima lakše protivnike, a onda u posljednjem 18. kolu gostuju kod Podravca u susretu koji će odlučiti hoće li ili ne vidjeti kvalifikacije za A-1 ligu.

Ostali rezultati 14. kola: Ivančica-Podravac 64:98, susreti Radnik-Koprivnica, Grafičar-Mladost, Ivanić-Bjelovar igraju se kasnije.

Parovi 15. kola (11. i 12. veljače): Ivanić-Radnik, Bjelovar-Grafičar, Mladost-Ivančica, Podravac-Petar Zrinski, Međimurje-Koprivnica.