Košarka 05.12.2019. 09:45. Zadnja izmjena: 05.12.2019. 09:46.

Košarka

Kup Krešimira Ćosića: Dubrovnik bolji od Međimurja

Košarkaši Međimurja prošlog su vikenda bili bez obaveza u Drugoj ligi košarkaša sjever, ali su zato igrali 1. kolo Kupa Krešimir Ćosić gdje su se plasirali osvojivši kup natjecanje regije sjever.

U goste im je u Čakovec stigla momčad Dubrovnika koja igra Prvu ligu košarkaša (jedinstvena druga liga), dakle rang iznad naših košarkaša. Nakon velike borbe, gosti iz Dubrovnika uspjeli su slaviti s 82:76 i plasirati se u drugi krug natjecanja.

• MEĐIMURJE-DUBROVNIK 76:82 (16:27, 17:15, 23:19, 20:21)

Međimurje: Novak 7, Pongrac, Kranjčec M. 5, Rusak 5, Kljaić, Drk 12, Golik 2, Ostoja 17, Bartolić, Kranjčec S. 3, Horvat, Krajačić 25.

Momčad Dubrovnika puno je bolje počela susret i već nakon prve četvrtine imala 11 poena prednosti. Međimurje je u drugom periodu bilo bolje, ali razliku su do poluvremena uspjeli smanjiti tek na minus devet.

Treća četvrtina opet je otišla na stranu naših košarkaša koji su uoči posljednjih deset minuta prišli na samo minus pet. U posljednjoj dionici Međimurje je na dvije minute do kraja bilo u zaostatku 76:80, a sljedeća dva napada nisu uspjeli realizirati i potpuno se vratiti u egal pa je pobjeda otišla u Dubrovnik.

Najbolji u redovima Međimurja bio je Danijel Krajačić s 25 poena, 5 skokova i 4 asistencije dok je Davor Ostoja zabio 17 uz 5 uhvaćenih skokova.