Košarka 04.05.2018. 13:50. Zadnja izmjena: 04.05.2018. 13:52.

Košarka

Međimurje vrlo dobro na kvalifikacijskom turniru za popunu Prve lige košarkaša

Košarkaši Međimurja odigrali su kvalifikacijski turnir za popunu Prve lige košarkaša. Turnir je bio vrlo naporan jer su momčadi trebale odigrati četiri utakmice u pet dana, a u slučaju Međimurja bile su to četiri utakmice u četiri dana. Međimurje je turnir otvorilo utakmicom protiv prvog favorita kvalifikacija, Dubrovnika. Naši su košarkaši protiv vrlo snažnog protivnika parirali u prvih deset minuta kada su bili u zaostatku od 3 poena razlike. Dubrovnik je u drugoj četvrtini riješio sve dileme oko pobjednika dobivši taj period s 19 poena razlike za +22 na poluvremenu. U drugom su poluvremenu zadržali prednost i zasluženo uvjerljivo slavili. Igor Drk bio je najbolji u toj utakmici kod Međimurja s 18 poena i 7 uhvaćenih skokova dok je Danijel Krajačić ubacio 16 uz 5 skokova.

Dan kasnije Međimurje je za protivnika imalo domaći Rudar iz Labina. U neizvjesnoj utakmici, Međimurje je došlo do pobjede. Košarkaši Međimurja imali su 7 poena prednosti na poluvremenu da bi Rudar preokrenuo u trećem periodu i došao do vodstva od 6 poena na dvije minute do kraja. Međimurje je u te dvije minute uspjelo stići i izjednačiti, a u posljednjih su 10 minuta uspjeli doći do prve pobjede. Odličan je u toj utakmici bio Krajačić s 27 poena i 11 skokova dok je Davor Ostoja ubacio 17 uz 7 skokova.

Treći dan, treća utakmica u nizu donijela je Međimurju Đakovo i drugu pobjedu u nizu koja je bila vrlo uvjerljiva. Međimurje je dobilo sve četiri četvrtine protiv prvaka istoka za pobjedu od 21 poen razlike. Đakovo niti jednom na utakmici nije ozbiljnije zaprijetilo. I drugi dan za redom najzaslužniji za pobjedu Međimurja bili su Krajačić s 22 poena, 5 skokova i 5 asistencija i Ostoja s 17 poena i 14 skokova. Spomenimo kako je Ostoja slomio koš drugog dana turnira pa su utakmice preseljene u pomoćnu dvoranu. Međimurje je ovom pobjedom zaslužilo priliku da se bori za odlazak u rang više protiv Dubrave iz Zagreba.

Četvrti dan u nizu Međimurje je odigralo i četvrtu utakmicu koja je odlučivala o putniku u viši rang. Bilo je to protiv Dubrave iz Zagreba koja je uz Dubrovnik bila favorit za prva dva mjesta koja vode u Prvu ligu košarkaša. Spomenimo kako je Dubrava uoči utakmice s Međimurjem imala dan odmora, a to se dobro vidjelo na terenu gdje su odmorni igrači zagrebačkog sastava već do poluvremena stvorili 17 poena prednosti. Dubrava je u drugom poluvremenu bila još uvjerljivija te su na kraju slavili s 46 poena razlike. Međimurje je na kraju osvojilo dobro treće mjesto s dvije pobjede i dva poraza. Protiv Dubrave je najbolji bio Krajačić koji je ubacio 15 poena uz 6 skokova.

• Dubrovnik i Dubrava su na kraju opravdali uloge favorita i plasirali se u Prvu ligu (jedinstvena druga liga).

Rezultati: Međimurje - Dubrovnik 69:94 (22:25, 10:29, 22:24, 15:16), Rudar - Međimurje 75:80 (21:22, 13:19, 24:17, 17:22), Međimurje - Đakovo 80:59 (21:15, 19:13, 18:16, 22:15), Dubrava - Međimurje 114:68 (24:16, 30:21, 34:14, 26:17).