Košarka 20.04.2016. 10:26. Zadnja izmjena: 20.04.2016. 10:40.

A-1 kvalifikacije

Pobjeda i poraz košarkaša Međimurja, slijedeći susret u subotu u Zagrebu

Naporni ritam kvalifikacija od dvije utakmice tjedno donio je košarkašima Međimurja susrete protiv Stoje iz Pule na domaćem terenu te gostovanje kod Borova u Vukovaru. Ostvaren je polovičan učinak, pobjeđena je Stoja s uvjerljivih 15 poena razlike, a Borovo je bilo uvjerljivo s plus 20. Međimurje je u idućem, 4. kolu koje se igra u utorak, odnosno srijedu (19. i 20. travnja) slobodno, a u 5. kolu gostuju kod trenutno vodeće i neporažene Hermes Analitice u Zagrebu. Susret se igra u subotu 23. travnja u 18 sati.

Međimurje-Stoja 89:74 (23:19, 17:23, 27:14, 22:18)

Međimurje: Medo Novak 7, Mat. Novak 10, Marek Novak 23, S. Kranjčec 13, Krajačić 22, Beriša, Kuzmić, Đokić, M. Kranjčec, Drk 14, Prošev, Sabol.

Stoja: Pajković, Gustovarac, Grižinić 6, Dasko 2, Ivanković 2, Martinović 5, Trumpić 21, Drobnjak 2, Maljić 12, Đugum 13, Premasunac 11.

Nakon poraza u prvom kolu na gostovanju u Zadru, košarkaši Međimurja ostvarili su svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama za A-1 ligu. Međimurje je u drugom kolu dočekalo prvake regije zapad, Stoju iz Pule koja je u prvom kolu poražena na gostovanju u Zagrebu kod Hermes Analitice.

Iako su u stožeru Međimurja znali da se radi o dosta mladom i agresivnom sastavu, relativno nepoznati suparnik stvarao je dosta poteškoća našim košarkašima u prvom poluvremenu. Međimurje je dobilo prvu dionicu s četiri poena razlike, ali uporni gosti igraju vrlo dobro u drugoj četvrtini i do poluvremena preokreću rezultat u svoju korist. Na odmor se otišlo rezultatom 40:42 za Stoju.

Susret je prelomljen u trećoj četvrtini u kojoj Međimurje na krilima odličnih Mareka Novaka i Danijela Krajačića radi ključnu razliku. Taj su period dobili s 13 poena razlike i u posljednju dionicu ulaze s plus 11. Razliku su uspješno održavali, a do kraja susreta je čak i povećali na konačnih 15 poena razlike.

Međimurje je predvodio odlični Marek Novak s 23 poena, 8 asistencija, 5 skokova i tri osvojene lopte uz valorizaciju 31. Krajačić je zabio 22 uz pet skokova i tri asistencije. Dvoznamenkasti su još bili Matija Novak, Igor Drk i Stjepan Kranjčec, a kada Međimurje ima toliko raspoloženih igrača teško ih se može dobiti.

Borovo-Međimurje 101:81 (26:18, 20:16, 28:25, 27:22)

Borovo: Brocić 9, Madžar 4, Bosić 14, Lazić 8, Knežević, Bekavac 15, Rajšić 19, Bobinac, Pejaković, Kapović, Pušić 2, Šuput 30.

Međimurje: Marek Novak 22, M. Kranjčec, Krajačić 27, Beriša, Varga, Drk 8, Kuzmić, Medo Novak 12, S. Kranjčec 5, Mat. Novak 7.

Domaći košarkaši od samog su početka susreta bili konstantno u vodstvu, a Međimurje je u nekoliko navrata uspjelo samo poravnati rezultat, posljednji puta na 11:11 u petoj minuti susreta. Uslijedila je serija domaćih od 9:2 za 20:13, a prva četvrtina završila je vodstvom domaćih 26:18.

Početkom druge četvrtine, tricom Marija Rajsića, domaćini odlaze na prvu dvoznamenkastu prednost na susretu od 29:18. Vrlo loša obrana u tim trenucima za košarkaše Međimurja jer su već nakon nešto više od tri minute igre bili u zaostatku 37:21. Domaćini su u dva navrata došli i do najviše prednosti od 17 poena razlike što se prvog poluvremena tiče. Dodajmo tu kako su košarkaši Međimurja bili bez ijedne osobne pogreške u drugoj četvrtini, točnije, napravili su jednu pod sam kraj poluvremena.
Ništa se nije promijenilo niti u drugom poluvremenu. Domaćini su održavali prednost, a Danijel Krajačić i Marek Novak pokušavali su približiti Međimurje na jednoznamenkastu razliku, ali nije išlo.

Previše raspoloženih igrača kod domaćih imalo je odgovor na svaku prijetnju košarkaša Međimurja, a susret je na kraju završio s okruglih 20 poena razlike za domaće. Treba spomenuti kako je 30 poena Međimurju zabio Predrag Šuput, bivši igrač Partizana, Hemofarma, višestrukog prvaka Njemačke Brose Basketsa i Cedevite. Igrač koji je uvijek bio među boljima za momčadi u kojima je igrao, a sve su te momčadi igrale Euroligu. Kod Međimurja najbolji Krajačić s 27 poena i osam skokova dok je Marek Novak ubacio 22 uz 10 asistencija i šest skokova.

Ostali rezultati do sada odigranih utakmica: Hermes Analitica-Stoja 98:71, Jazine-Borovo 95:74, Hermes Analitica-Jazine 84:78.

Parovi 4. kola: Jazine-Stoja, Borovo-Hermes Analitica, Međimurje slobodno.

Parovi 5. kola: Hermes Analitica-Međimurje, Stoja-Borovo, Jazine slobodne.