Košarka 24.11.2017. 07:27. Zadnja izmjena: 24.11.2017. 07:28.

Pobjeda košarkašica Radosti poslije produžetka

ŽKK RADOST - KK ŽIRI 84:76

(8:18; 19:13; 20:16; 23:23; 14:6)

Radost: Bašek 35, Terek 13, Škoda 13, Hlebec 11, Rodek 6, Obadić 3, Mađar 3, Mikolaj Ma, Mikolaj Mi, Polanec, Valkaj

Košarkašice Radosti ostvarile su drugu pobjedu u međunarodnoj Extra ligi. Slavile su protiv slovenskih košarkašica iz KK Žiri nakon produžetka s 84:76. Radost je vrlo loše otvorila utakmicu i gošćama dozvolila da već nakon prvih deset minuta imaju dvocifrenu prednost. Puno bolja igra i i obrana u drugoj četvrtini donijela je Radosti smanjenje zaostatka na minus četiri poslije prvog poluvremena. Radostašice su u trećem periodu anulirale prednost gošći, a u posljednju se četvrtinu ušlo s poravnatim rezultatom od 47:47. Pravu dramu vidjeli smo u posljednju minutu i 20-ak sekundi do kraja kada su gošće imale šest koševa razlike.

Košarkašice Radosti nisu se predale i nakon dva pogođena slobodna bacanja najbolje igračice utakmice Laure Bašek, rezultat je sedam sekundi do kraja poravnat. Žiri ne koriste napad za pobjedu i susret odlazi u produžetak. U produžetku nije bilo neizvjesnosti jer ga košarkašice Radosti bez i malo stresa riješavaju u svoju korist za drugu pobjedu.

• Košarkašice Radosti u idućem kolu gostuju kod Jesenica u Kranjskoj Gori. Radost se trenutno nalazi na petom mjestu lige s dvije pobjede i tri poraza. Prva je Krka iz Novog Mesta sa svih pet pobjeda.