Košarka 13.10.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

Pobjeda Međimurja, poraz Čakovca na otvaranju prvenstva

Startala je i A-2 liga sjever, a naše dvije momčadi su startale pobjedom i porazom. Međimurje je bilo uvjerljivo protiv susjeda iz Varaždina rezultatom 94:73. Čakovec je na uvijek neugodnom gostovanju u Ivancu pružao dobar otpor, ali je na kraju upisao poraz rezultatom 65:60.

Dodajmo kako se već u prvom kolu dogodilo iznenađenje. Prošlogodišnji prvak, Grafičar iz Ludbrega koji i ove sezone slovi kao jedan od favorita, poražen je na domaćem terenu od Petra Zrinskog iz Vrbovca. Spomenimo kako za Grafičar igra čak sedam Međimurskih košarkaša. Seniori su Mario Novak-Medo, Matija Novak-Medo, Manuel Novak i Luka Prprović koji su i prošle sezone bili u sastavu Ludbrežana, a od ove sezone tamo su i tri mlada talentirana košarkaša iz Kotoribe koji će igrati kao zaštićeno godište za Grafičar, a to su Petar Fuš, Adrian Zvošec i Neven Ujlaki.

Međimurje-Vindija 94:73 (25:19, 23:21, 20:14, 26:19)

Međimurje: Gašparić 6, Kranjčec 15, Novak 22, Lepen, Krajačić 13, Posavec, Varga 3, Drk 8, Dodlek 2, Blažinčić, Beriša, Guld 18.

Međimurje je uvjerljivo slavilo protiv Vindije iz Varaždina. Sve četiri četvrtine otišle su na stranu naših košarkaša. Do poluvremena je prednost narasla na osam koševa razlike, a na kraju susreta bilo je uvjerljivih plus 21.

Međimurje je imalo četiri dvoznamenkasta igrača u svojim redovima, najviše je zabio Mario Novak koji se zaustavio na brojci od 22 postignuta poena. Tu treba spomenuti i juniora Gregu Gulda koji je postigao čak 18 poena, svi njegovi poeni bili su trice što znači da ih je ubacio šest.

Ivančica-Čakovec 65:60 (14:12, 22:21, 17:16, 12:11)

Čakovec: Novak 9, Miholček, Bedi, Keresteš 3, Bogdan, Radiković 17, Vinko-Novak 7, Biševac 14, Perčić, Tkalec 10, Kokolek.

Vrlo tijesnu utakmicu odigrali su Ivančica i Čakovec. Sve četiri četvrtine pripale su Ivančici, ali sve minimalno. Prvi period dobili su domaćini s dva poena razlike, a prostala tri, svaki s poenom.

Susret je bio neizvjestan do samog kraja, a na 37 sekundi do kraja Čakovec je bio na minus tri i imao je loptu. Mladi Arijan Vinko-Novak ostao je na trici, ali nije šutirao, odlučio se ići na ulaz te je napravio korake što su iskusni domaćini znali iskoristiti i na kraju slaviti s pet poena razlike.

Najbolji u redovima Čakovca bio je Tomislav Radiković s 17 koševa, Vedran Biševac postigao je 14.

Ostali rezultati 1. kola: Mladost-Križevci 75:86, Grafičar-Petar Zrinski 69:75, Radnik-Koprivnica 100:56, Bjelovar-Podravac 77:95.