Košarka 16.03.2018. 11:58. Zadnja izmjena: 16.03.2018. 12:01.

Košarka

Predkadeti - regija sjever: Međimurje i Kotoriba predstavljaju međimursku košarku

Počelo je natjecanje predkadeta regije sjever u kojem imamo dva međimurska kluba koja su kroz prvi dio natjecanja izborila drugi dio u kojem ganjaju nastup na završnici Prvenstva Hrvatske. Riječ je o Međimurju i Kotoribi koji su se uz Vindiju iz Varaždina plasirali u drugi dio natjecanja gdje će odmjeriti snage sa tri prvoplasirane momčadi druge skupine, a riječ je o Radniku iz Križevaca, Koprivnici i Bjelovaru.

Sve momčadi su prenijele međusobne rezultate iz svojih skupina, tako je Vindija iz naše skupine prenijela 3 pobjede i poraz, Međimurje dvije pobjede i dva poraza, a Kotoriba jednu pobjedu i tri poraza. Iz druge je skupine Radnik došao sa sve četiri pobjede, Koprivnica sa dvije pobjede i dva poraza, a Bjelovar je jedina momčad bez pobjede sa sva četiri poraza.

Međimurje je u prvom kolu drugog dijela slavilo na gostovanju kod Koprivnice, a utakmica Bjelovara i Kotoribe je odgođena. Od ostalih susreta Radnik je bio bolji od Vindije s 81:61. Drugo kolo donijelo je susret Međimurja i vodećeg Radnika. Međimurje je pružalo odličan otpor u prvih 20 minuta, a u drugom su poluvremenu gosti uspjeli slomiti otpor i pobijediti. Kotoriba je u drugom kolu upisala poraz od Koprivnice.