Košarka 10.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

Prva pobjeda Čakovca, Međimurju derbi

Košarkaši Čakovca došli su do prve pobjede u prvenstvu. Slavili su na gostovanju u Đurđevcu kod Mladosti. Međimurjeje slavilo u derbiju protiv vodećeg Radnika te su uz Podravac ostali jedine dvije neporažene momčadi.

Međimurje-Radnik 101:81 (27:30, 28:19, 25:22, 21:10)

Međimurje: Gašparić 2, Kranjčec 12, Novak 22, Lepen 3, Krajačić 36, Posavec, Varga, Drk 19, Dodlek 2, Blažinčić, Beriša, Guld 5.

Derbi šestog kola A2 lige sjever igran je u Čakovcu gdje su se sastala dva neporažena sastava, Međimurje i Radnik koji je do ovog kola zbog najbolje koš razlike bio vodeći na ljestvici. Gosti su u ovom susretu bili bez prvog centra, Matije Jeriche, ali su zato tu bila dva prvoligaška igrača, vodeći strijelac lige Ivan Svoboda i bivši reprezentativac Hrvatske, Ivan Tomas.

Prva četvrtina bila je vrlo dobra zbog velikog broja poena što je sigurno dobro za gledatelje, ali ne i za trenere. Radnik je dobio prvi period s 27:30, što je bio prevelik broj poena koje je Međimurje primilo. Zato su stisli u drugoj četvrtini u kojoj su odigrali puno bolju obranu. Preokrenuli su rezultat i na poluvrijeme otišli s šest pogodaka razlike. Međimurje je kontroliralo rezultat u drugom poluvremenu, ali i najboljeg strijelca lige, Svobodu, koji ima prosjek od preko 30 poena po susretu u ovoj sezoni. Obrana Međimurja u ovom susretu limitirala ga je na samo 10 poena i na kraju su zasluženo slavili s čak 20 poena razlike i zasjeli na prvo mjesto gdje imaju isti omjer pobjeda kao i Podravac iz Virja, ali uz bolju koš razliku. Međimurje je do pobjede predvodio fantastični Danijel Krajačić s čak 36 poena. Vrlo dobro ga je pratio i Mario Novak-Marek s 22 ubačaja. Spomenimo kako će Međimurje u finalu KUP-a “Krešimir Ćosić“ regije sjever igrati protiv prošlogodišnjih prvaka A2 lige sjever, Grafičara iz Ludbrega koji je slavio u polufinalu protiv Podravca u Virju rezultatom 74:82. Finale se igra u Čakovcu, a datum susreta još nije definiran, no igrat će se u sljedećih desetak dana.

Mladost-Čakovec 84:88(19:20, 16:24, 24:18, 25:26)

Čakovec: Novak 10, Perčić 2, Keresteš  4, Vojković, Vinko Novak 10, Bedi, Biševac 27, Škoda, Vehtersbah-Stojan 18, Hrkač 17.

Čakovec je došao do prve prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, a bolji su bili na gostovanju kod Mladosti u Đurđevcu.

Čakovec je tokom cijelog susreta imao vodstvo i na kraju zasluženo slavio. Nakon prve četvrtine imali su minimalnu prednost, ali su u drugoj četvrtini odigrali dobru obranu i prednost podigli na devet poena razlike. Domaćini su vratili neizvjesnost u susret tokom treće četvrtine nakon koje su vodstvo Čakovca smanjili na samo plus tri. To nije uzdrmalo igrače Čakovca koji su izdržali sve nalete domaćina u posljednjih deset minuta i na kraju slavili s četiri poena razlike svoju prvu pobjedu. Pobjedu su ostvarili jer su imali puno raspoloženih igrača, čak pet dvoznamenkastih. Vedran Biševac zabio je 27, a jako dobri su bili i Petar Vehtersbah-Stojan s 18 te Nikola Hrkač s 17 koševa. Unatoč pobjedi, Čakovec je i dalje na posljednjem mjestu, ali sada ima jednu pobjedu i četiri poraza kao i još četiri ostale momčadi, a prema prikazanoj igri, vrlo brzo bi trebali pobjeći sa začelja.

Pošto u prošlom broju nismo imali strijelce i rezultate četvrtog kola, donosimo ih sada:

Čakovec-Podravac 77:109 (18:31, 22:30, 18:29, 19:30)

Čakovec: Novak15, Kranjčec 5, Bedi 9, Keresteš 4, Vojković 1, Radiković 9, Vinko-Novak 18, Tkalec, Perčić 6, Škoda, Hrkač 11.

Ivančica-Međimurje 74:94 (12:29, 14:24, 23:20, 25:21)

Međimurje: Gašparić 8, Novak 25, Lepen, Đokić, Varga 15, Drk 19, Dodlek 6, Blažinčić, Krajačić 21, Guld.

Ostali rezultati 4. kola: Vindija-Petar Zrinski 72:83, Križevci-Grafičar 64:78, Koprivnica-Bjelovar 80:98, Radnik-Mladost 111-79.

Ostali rezultati 5. kola: Bjelovar-Ivančica, Grafičar-Koprivnica, Petar Zrinski-Križevci, Podravac-Vindija.

Parovi 6. kola (15. studenog): Čakovec-Vindija, Križevci-Podravac, Koprivnica-Petar Zrinski, Ivančica-Grafičar, Radnik-Bjelovar, Mladost-Međimurje.