Košarka 01.05.2016. 09:34. Zadnja izmjena: 01.05.2016. 09:38.

Težak poraz košarkaša Međimurja u Puli

Košarkaši Međimurja doživjeli su peti poraz u kvalifikacijama za A1 ligu košarkaša. Bolja je bila Stoja koja je ostvarila svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama rezultatom 94:60.

Stoja-Međimurje 94:60 (23:12, 20:10, 25:19, 26:19)

Međimurje: Stanić 2, Marek Novak 15, M. Kranjčec, Krajačić 10, Varga, Drk 3, Kuzmić 2, S. Kranjčec 15, Mat. Novak 13.

Međimurje je na samom početku susreta dva puta povelo, i to koševima Danijela Krajačića. Posljednje vodstvo bilo je kod rezultata 3:5, a onda je krenula serija gostiju 12:0 za 15:5. Uspjeli su naši košarkaši smanjiti na pet poena minusa nakon trice Igora Drka, ali do kraja četvrtine domaćini biježe na plus 11.

Kontrolirala je stoja rezultat i u drugoj četvrtini, a do poluvremena su prednost povisili na plus 21. Treba dodati da je Međimurje u Pulu otišlo bez prvog igrača pod košem, Mede Novaka, a još par igrača igralo je s laganim ozljedama. Ovaj ritam od dvije utakmice tjedno uz daleka putovanja uzeo je danak. Razlika je i u trećoj četvrtini samo rasla, a najvišu prednost domaćina zabilježili smo u 28. i 29. minuti kada su u dva navrata imali plus 32.

Stoja nije popuštala niti u posljednjoj dionici te su stalno bili na prednosti od oko 30 poena razlike. Najvišu prednost zabilježili smo u predposljednjoj 39. minuti susreta kada su poveli s čak 36 poena razlike. Susret je na kraju završio rezultatom 94:60. Kod Međimurja najbolji u ovom susretu bili su Stjepan Kranjčec i Marek Novak s po 15 poena, a 13 je ubacio Matija Novak.

Košarkašima Međimurja preostale su još dvije utakmice do kraja kvalifikacija, a obje će biti na domaćem terenu. Prvo sada u srijedu (04. svibnja) u 8. kolu dolazi Hermes Analitica iz Zagreba. Susret je na rasporedu od 20 sati u dvorani I. O.Š. u Čakovcu. Nakon toga, Međimurje je u 9. kolu slobodno, a u posljednjem kolu dolazi Hermes Analitica iz Zagreba.

Ostali rezultati 6. i 7. kola: Stoja-Hermes 78:93, Borovo-Jazine 76:87.