Košarka 05.12.2018. 11:33. Zadnja izmjena: 05.12.2018. 11:35.

5. kolo

Treća liga košarkaša: Donji Kraljevec igra kraljevski, srušili i Čakovec Globetku!

Derbi 5. kola Treće lige košarkaša igran je u Donjem Kraljevcu gdje su vodeći domaćini dočekali aktualne prvake i drugu momčad na ljestvici, Čakovec Globetku.

Donji Kraljevec je u utakmicu ušao kao vodeći sastav, sa sve četiri pobjede i bez poraza. Čakovec Globetka je s tri pobjede i porazom od Rudara bila odmah do njih. Branitelji naslova krenuli su bolje i u prvom poluvremenu stekli šest poena prednosti.

Drugo poluvrijeme, druga slika. Donji Kraljevec je zaigrao agresivnije i bolje. Zaiskrilo je na terenu, nervoza je bila velika pa ne čudi što smo vidjeli nesportske i tehničke pogreške kao i isključenja. Domaćini su uspjeli preokrenuti i u posljednju četvrtinu ulaze s četiri poena prednosti.

Kako je utakmica išla kraju, gosti iz Čakovca očito su padali u snazi što se i vidi po broju postignutih poena u posljednjoj četvrtini, jedan od razloga je i taj što nisu došli u kompletnom sastavu na utakmicu te su bili s devet igrača. Nije niti Donji Kraljevec bio kompletan, ali kod gostiju se to puno više osjetilo.

David Ivanović bio je neriješiva enigma za obranu Globetke, ubacio je 33 poena, Mihael Ružić je zabio 15, a Tomislav Švenda 14. Kod Čakovec Globetke Aleksandar Golubić 20 poena, njegov brat Nikša 19, a Nikola Novak susret je završio s 15 poena.

Dubravčan ove sezone ne igra najuvjerljivije. Dokaz tome je i teško izborena pobjeda kod posljednje Vinice. Treba tu spomenuti da je za Vinicu zaigrao svima dobro poznati i iskusni Velimir Mudri dok je Dubravčan bio bez najboljeg igrača Darka Varge, a nisu igrali niti Franjo Zvošec, Bruno Ribić i Siniša Seličanec. Vinica je to iskoristila i na poluvrijeme otišla s četiri poena prednosti. Dubravčan je anulirao prednost u trećem periodu pa se u posljednjih deset minuta ušlo s poravnatim rezultatom 45:45. Tu je Dubravčan imao više koncentracije te su uspjeli doći do teško izborene pobjede od tri poena razlike.

Najbolji kod Dubravčana Fran Raić s 29 poena dok je Adrian Zvošec postigao 18.

Rudar u ovoj sezoni nikako da odigra utakmicu u kompletnom sastavu, a tako je bilo i protiv Sjever American Dollara iz Varaždina. To na kraju ipak nije presudilo kao u Lepoglavi u prošlom kolu. Sastav iz Murskog Središća ozbiljno je ušao u utakmicu i odličnom obranom prije svega došao do 14 poena prednosti na poluvremenu.

Gosti su priprijetili u drugom poluvremenu, došli su i do šest poena minusa, ali bliže od toga nisu mogli i Rudar je na kraju došao do treće pobjede na krilima još jednom odličnog juniora Jana Rošića-Novaka koji je već drugo kolo za redom ubacio 23 poena. Arijan Vinko-Novak ga je pratio s 20 poena.

U preostaloj utakmici, Petrijanec je slavio protiv Lepoglave s 73:55.