Košarka 27.02.2020. 08:48. Zadnja izmjena: 27.02.2020. 08:48.

Košarka

Treća liga košarkaša sjever: Čakovec Globetka uzvratila Sjeveru

Najzanimljivija utakmica 14. kola igrala se u Varaždinu gdje je Sjever American Dollar dočekao branitelja naslova, Čakovec Globetku.

Prvaci su otišli u Varaždin s motivom više jer ih je u prvom dijelu sezone u Čakovcu, Sjever dobio košem sa zvukom sirene koji je ubacio Mario Ganzer. Velika borba vodila se i u ovom susretu. Sjever je bio bolji u prvom poluvremenu, dobivši obje četvrtine, ali ne s velikom razlikom pa se na odmor odlazi rezultatom 37:33. Čakovec Globetka je dobila treći period s poenom razlike te se u posljednju dionicu ulazi s plus tri za domaćine. Neizvjesnost je trajala do posljednjih par minuta kada Globetka ima više koncentracije i mirnoće te na kraju dolazi do pobjede 66:69 (14:13, 23:20, 13:14, 16:22). Matija Terek s 22 te Danijel Podvezanec s 20 vodili su Čakovec Globetku do pobjede.

Vodeći Donji Kraljevec otišao je kao favorit u Petrijanec, a tu su ulogu opravdali i na terenu. Kraljevčani su dominirali u prve tri četvrtine kada su došli do vodstva 33:51, a nakon trećeg perioda ta se razlika popela na 45:71. Petrijanec je tek u posljednjoj četvrtini ublažio poraz na konačnih 71:87 (12:23, 21:28, 12:20, 26:16).

Bila je ovo odlična momčadska predstava Donjeg Kraljevca koji je imao pet dvoznamenkastih igrača, a predvodio ih je David Ivanović s 18 poena dok je Bono Krušelj ubacio 16.

Dubravčan je upisao poraz i na gostovanju kod Vinice, a tamo su otišli s svega pet igrača pa tu treba tražiti razlog poraza. Vinica je prvi period dobila s 9 poena prednosti, a Dubravčan odgovara odličnom trećom četvrtinom pa se na odmor odlazi s plus jedan za domaćine. Vinica je treći period bila bolja pa je u posljednju četvrtinu ušla s sedam poena prednosti. Dubravčan je dobio posljednji period, ali nije bilo dovoljno za preokret te su na kraju poraženi s 60:56 (22:13, 7:15, 20:14, 11:14). Jakupak s 19 poena najbolji kod Dubravčana dok je Fran Raić zabio 17. Slobodna u ovom kolu bila je Lepoglava.

Košarkaši Rudara i Međimurja II i drugi puta u sezoni nisu odigrali međusobni dvoboj. Sastav iz Murskog Središća opet nije želio odigrati utakmicu protiv ekipe koja je u ligi van konkurencije.