Košarka 04.03.2020. 12:34. Zadnja izmjena: 04.03.2020. 12:37.

Košarka

Treća liga košarkaša sjever: Rudaru derbi začelja

Najneizvjesnija utakmica 15. kola odigrana je u Murskom Središću gdje je Rudar došao do treće ovosezonske pobjede s kojom se izjednačio po broju pobjeda s Petrijancem, Dubravčanom i Vinicom pa nas tako u posljednja tri kola očekuje velika borba ovih momčadi za izbjegavanje posljednje pozicije.

Susret na mali broj poena pripao je Rudaru koji je nakon prve dionice bio u minimalnom zaostatku 12:13, u drugoj su četvrtini domaćini bili bolji pa na odmor odlaze s prednošću domaćina 30:28. Rudar je i u trećoj dionici bio bolji pa u posljednjih deset minuta ulazi s devet poena prednosti. Tu su u domaćim redovima počeli razmišljati o ganjanju pobjede od 18 poena razlike s koliko je Vinica slavila u prvom međusobnom ogledu, ali dogodilo se suprotno. Veliki pad, Vinica je stigla u egal pa se u samoj završnici odvijala prava drama u kojoj je na kraju Rudar ipak uspio doći do minimalne pobjede 56:55 (12:13, 18:15, 18:11, 8:16). Jedini dvocifreni u pobjedničkim redovima bio je Marko Bedi s 24 poena.

Čakovec Globetka slavila je kod Dubravčana. Utakmica je u prvom poluvremenu imala rezultatsku neizvjesnost da bi gosti na odmor otišli s osam poena razlike. Treći period je također bio neizvjestan, a branitelji naslova opet nešto bolji te u posljednjih deset minuta odlaze s deset poena prednosti. Dubravčan u posljednjih deset minuta više nije mogao parirati Globetki koja taj period dobiva s 20:9 za pobjedu 82:61 (19:21, 19:25, 14:16, 9:20). Adrian Zvošec najbolji kod domaćina s 19 poena dok je za Čakovec Globetku Matija Terek ubacio 23 poena.

Utakmicu bez prevelikog značaja odigrali su Donji Kraljevec i Međimurje II, pošto sastav iz Čakovca igra van konkurencije. Nakon što smo u prvih 20 minuta vidjeli vrlo izjednačenu utakmicu i vodstvo Donjeg Kraljevca 46:41, u drugom dijelu domaćini puno uvjerljiviji i bolji od gostiju iz Čakovca. To im je na kraju donijelo pobjedu 106:77 (21:17, 25:24, 31:22, 29:14). David Ivanović još je jednom predvodio Donji Kraljevec s 34 poena dok je kod Međimurja II najbolji bio Lovro Rusak s 15 poena. Spomenimo još i uvjerljivu pobjedu Lepoglave u Varaždinu kod Sjevera s 90:67 dok je Petrijanec bio slobodan u ovom kolu.