Košarka 20.12.2019. 08:08. Zadnja izmjena: 20.12.2019. 08:08.

Košarka

Treća liga košarkaša sjever: Veliki derbi uvjerljivo Čakovec Globetki

Derbi kola Treće lige sjever u 8. kolu odigrali su vodeći Donji Kraljevec i drugoplasirana Čakovec Globetka.

Iako su obje momčadi na omjeru 5-1, gosti iz Donjeg Kraljevca nemaju poraz, ako im oduzmemo poraz od Međimurja II čiji se rezultati ne računaju. Očekivali smo pravi derbi između ove dvije momčadi, ali nismo ga dobili jer su košarkaši Globetke potpuno razbili Donji Kraljevec u prvom poluvremenu.

Globetka je bila odlično šuterski raspoložena u prvom poluvremenu, pogodili su čak devet trica od 16 ukupno u tom periodu što im je donijelo ogromnih 58:26 na poluvremenu. Tu je pitanje pobjednika bilo riješeno, a gosti su u drugom poluvremenu malo ublažili poraz. Završilo je pobjedom Globetke 97:75 na krilima 25 poena Aleksandra Golubića (7 trica) i Matije Tereka koji je ubacio 19 (5 trica). Kod gostiju najbolji Bono Krušelj s 17 i David Ivanović s 16 poena.

Teške poraze su na gostovanjima preko Drave doživjeli Rudar i Dubravčan. Rudar je na gostovanje u Lepoglavu otišao sa svega pet igrača, domaćini su to iskoristili za uvjerljivu pobjedu 69:40. Saša Dodlek najbolji kod Rudara s 16 poena dok je Marko Bedi ubacio 12.

Dubravčan je nakon dobrog prvog poluvremena u Varaždinu potpuno pao u drugih 20 minuta. Domaći Sjever American Dollar je na poluvremenu imao plus četiri, a drugo su poluvrijeme dobili s plus 21 za konačnih 94:69 na kraju. Adrian Zvošec s 18 poena najbolji kod Dubravčana.

Košarkaši Međimurja II bili su slobodni u ovom kolu.