Košarka 17.02.2020. 09:36. Zadnja izmjena: 17.02.2020. 09:40.

13. kolo

Treća liga sjever: Lepoglava šokirala Globetku

Trinaesto kolo Treće lige košarkaša sjever nije bilo sretno za košarkaše Čakovec Globetke koji su upisali poraz na gostovanju kod Lepoglave. Ovo je braniteljima naslova drugi poraz u sezoni, a valja spomenuti kako su u Lepoglavu otišli u oslabljenom sastavu.

• Lepoglava je u prvoj četvrtini potpuno nadigrala košarkaše Čakovec Globetke dobivši taj period s uvjerljivih 27:12. Prvaci su u drugoj četvrtini zaigrali bolje, posebno u obrani što im je do poluvremena donijelo smanjenje zaostatka na svega pet poena zaostatka. Drugo poluvrijeme vrlo neizvjesno. Globetka se do kraja posljednje četvrtine potpuno približila, došli su na samo poen zaostatka. U posljednjoj četvrtini prava drama, ali na kraju pobjednika nije bilo pa je susret otišao u produžetak gdje su bolji bili domaćini i na kraju slavili s 97:93. Kod Čakovec Globetke najbolji Danijel Podvezanec s 28 poena dok je Matija Terek ubacio 20.
  • Košarkaši Rudara su došli do druge pobjede u sezoni s kojom su posljednje mjesto prepustili Vinici i primakli se Dubravčanu i Petrijancu na samo pobjedu zaostatka pošto im se pobjede protiv Međimurja II koje igraju van konkurencije brišu. U susretu protiv Petrijanca je sastav iz Murskog Središća dominirao od samog početka. Goste su “povozili“ već u prvoj četvrtini koju su dobili s 26:7. Do kraja susreta bili su bolji u svakoj četvrtini te su na kraju slavili uvjerljivu pobjedu 88:55 do koje su ga predvodila braća Bedi. Marko je ubacio 34 poena (6 trica) dok je njegov mlađi brat Mihael ubacio 14.
  • Dubravčan je s 90:84 bio bolji od Međimurja II. Oni su na poluvremenu zaostajali pet poena razlike protiv sastava iz Čakovca, ali odličnom trećom četvrtinom to su preokrenuli i na kraju slavili pobjedu na krilima Ivana Fuša koji je ubacio 20 i Frana Raića s 18 poena. Kod Međimurja II nezaustavljiv je bio Lovro Rusak koji je ubacio 41 poen dok je Bartolić zabio 24.
  • Donji Kraljevec je bio slobodan u ovom kolu dok je varaždinski Sjever American Dollar bio bolji od Vinice s 75:59.