Košarka 15.12.2016. 09:23. Zadnja izmjena: 15.12.2016. 09:44.

A - 2 sjever (M) - 9. kolo

Veliki kiks KK-a Međimurje u Đurđevcu, izgubili od KK-a Mladost sa 14 razlike

Nakon poraza u derbiju prošlog kola na domaćem terenu protiv Podravca, košarkaši Međimurja očito se nisu uspjeli oporaviti od šoka te su odigrali vjerojatno i najlošiju utakmicu ove sezone. Šuterski raspoložene domaćine predvodio je sjajni organizator igre Zoran Jančijev s 24 poena (pet trica) za vjerojatno najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.

Mladost - Međimurje 95:81 (20:20, 33:17, 17:12, 25:32)

Međimurje: Ostoja 2, Novak Mar. 9, Kranjčec M. Horvat 22, Juras, Drk 14, Kuzmić, Đokić, Kranjčec S. 19, Novak Mat. 15

Domaći su košarkaši u susret protiv Međimurja ušli motivirano i hrabro i tokom cijele četvrtine imali blagu prednost. Međimurje je do kraja perioda ipak uspjelo izjednačiti na 20:20.

Uslijedio je tada najgori period utakmice za aktualne prvake A - 2 lige sjever. Domaćini su počeli pogađati iz svih pozicija, a svi koji prate ovo natjecanje, znaju kako dobre šutere ima Mladost - ako ih krene mogu dobiti svakoga. Čak 33 poena ubacila je Mladost u tom periodu i na poluvrijeme otišla s 16 koševa prednosti.

Međimurje je bilo puno bolje u obrani tokom treće četvrtine, ali u napadu im u nedjelju poslijepodne ništa nije ulazilo što su domaćini iskoristili i povisili razliku na plus 21 uoči posljednjih deset minuta.

Međimurje je dobilo taj period s sedam poena razlike te su samo ublažili ovaj šokantni poraz. Najbolji u redovima Međimurja bio je veteran koji je debelo zagazio u četvrto desetljeće života, Saša Horvat s 22 poena, dok je 19 ubacio Stjepan Kranjčec.

Međimurju sada preostaje odigrati još jednu utakmicu uoči pauze, a to je susret 10. kola drugog dijela prvenstva protiv Bjelovara na gostovanju. Međimurje ih je u prvom kolu na domaćem terenu dobilo s 84:74.

Ostali rezultati 9. kola: Podravac - Radnik 93:57, Bjelovar - Koprivnica 97:82, Ivanić - Petar Zrinski 60:64, Grafičar - Ivančica 101:64.