Košarka 23.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

ŽENSKA KOŠARKA: Radosti derbi protiv Koprivnice

Susret koji će vrlo vjerojatno odlučiti o prvakinjama regije sjever u kategoriji djevojčica Z-14 odigran je u subotu u Čakovcu. Košarkašicama Radosti trebala je pobjeda od šest poena razlike da preuzme vodeću poziciju jer su na gostovanju u Koprivnici poražene rezultatom 67:62. To im je na kraju i uspjelo te su na kraju slavile s uvjerljivih 71:53 što će im donijeti prvo mjesto ako u posljednja tri kola ne dožive neki neočekivan poraz.

Radost-Koprivnica 71:53 (19:4, 16:22, 21:10, 15:17)

Radost: Hrkač 12, Mikulić 3, Krištofić, Rodek 2, Novak, Valkaj, Štrukelj 7, Škoda 35, Zdolec 11, Sklepić, Janković 1.
Mlade igračice Radosti odlično i odlučno kreću u susret pred velikim brojem gledatelja i navijača, a već nakon prvih deset minuta imaju prednost od 19:4 tako da je već na početku bilo dostignuto željenih šest koševa razlike.

Gošće su u drugoj četvrtini uspjele smanjiti razliku nakon što je na predah iz igre izašla najbolja igračica susreta Karla Škoda. Na odmor se svejedno otišlo sa sigurnom prednošću Radosti od devet koševa razlike.
Drugo poluvrijeme razlika se popela i na preko 20 koševa razlike, a gošće niti jednom nisu zaprijetile. Na kraju uvjerljiva pobjeda koja će u konačnici biti dovoljna za prvo mjesto koje vodi na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske! Najbolja u redovima Radosti bila je Škoda koja je ubacila čak 35 poena.

Veliki uspjeh za Radost i trenere Matiju Tereka i Domagoja Šupljiku. Do kraja regularnog dijela, Radosti predstoje još tri susreta, od kojih dva igraju u gostima (Bistra i DHP) dok im u goste dolazi Radnik iz Križevaca.