Košarka 17.03.2020. 08:23. Zadnja izmjena: 17.03.2020. 08:23.

Košarka

ZIMSKO PRVENSTVO: Laganini Basket Case slavio peti puta u nizu

Prošlogodišnji viceprvaci Zimskog prvenstva, Laganini Basket Case u ovogodišnje su Prvenstvo krenuli lioše i s uvodna dva poraza bili na posljednjem mjestu ljestvice. Nakon novih pet utakmica, situacija je potpuno drugačija.

Zaredali su s pet pobjeda, a sigurno najvrijednija bila je ona protiv do tada jedine neporažene momčadi i prošlogodišnjih prvaka, momčadi Parks`s-a koju su skinuli s vrha ljestvice i preuzeli vodeću poziciju, ali treba spomenuti kako je to zbog jedne utakmice više koju imaju odigranu i jednog poraza više.

Prije izvještaja i rezultata s 5. i 6. kola Zimskog prvenstva, spomenimo kako je isto odgođeno zbog situacije s koronavirusom na minimalno dva tjedna. Nakon toga donijet će se nova odluka.

Peti krug natjecanja otvorili su Laganini Basket Case i Stoperi Fiškal, a vrlo uvjerljivo slavila je momčad Laganinija. Završilo je rezultatom 86:47 (20:8, 15:12, 25:13, 26:14). Najbolji u redovima pobjednika bio je Vedran Biševac s 27 poena dok je Denis Živković kod poraženih zabio 18 poena.

Park`s je protiv Katruža na poluvremenu imao osam poena prednosti, a pitanje pobjednika riješili su odličnom trećom četvrtinom koju su dobili s 22:7. Na kraju su upisali pobjedu rezultatom 65:42 do koje su je vodili Matija Novak s 22 poena te Darko Terek s 15. Matija Vojković bio je jedini dvocifreni kod Katruža s 11 poena.

AGM Basket je na poluvremenu imao dva poena prednosti protiv ekipe PPČ, ali su u drugom poluvremenu pali u ritmu, a PPČ je podigao razinu svoje igre što im je donijelo novu pobjedu, rezultatom 50:42. Niko Horčićka bio je najbolji kod pobjednika s 15 poena dok je Matija Terek s 11 predvodio poražene.

Šesto kolo donijelo nam je derbi između prošlogodišnjih finalista, neporaženog Park`s-a i Laganini Basket Casea. Neizvjesna prva četvrtina otišla je na stranu Laganinija s minimalnih 16:15. Park`s je bio bolji u drugom periodu i na odmor odnosi dva poena prednosti. Treća četvrtina opet je otišla na stranu Laganinija i opet s poenom razlike. Posljednjih osam minuta donijelo nam je veliku borbu, a Laganini Basket Case je na kraju odnio pobjedu 59:53 (16:15, 8:11, 12:11, 23:16). Mario Novak-Medo bio je najbolji kod pobjednika s 22 poena dok je Nikola Novak predvodio Park`s s 24 poena. Bio je ovo prvi poraz momčadi Park`s u ovogodišnjem prvenstvu.

• Do prve pobjede u 6. kolu došla je i momčad AGM Basketa. Bili su bolji od Stopera Fiškal s 67:49 (23:21, 17:8, 16:10, 10:11). Matija Terek s 18 te Davor Baksa s 17 predvodili AGM dok je Đorđe Gaćeša kod Stopera zabio 18 poena.
  • Katruže su bile bolje od PPČ-a s 67:58 (18:16, 16:13, 16:15, 17:14). Sve četvrtine bile su vrlo neizvjesne i zanimljive, ali u svakoj su se nešto bolji pokazali košarkaši Katruža. Matija Vojković je ubacio 19 poena za Katruže dok je Neven Levačić ubacio 16 za PPČ.
  • Dvostruki program prošlog vikenda imale su momčadi Laganini Basket Casea i Stopera Fiškal koji su unaprijed odigrali susret 10. kola, a Laganini Basket Case je ostvario i drugu pobjedu s 76:50 kojom su trenutno preuzeli vodeću poziciju na ljestvici. Vedran Vurušić najbolji kod Laganinija s 19 poena dok je Denis Živković predvodio Stopere s 10 poena.