Košarka 29.02.2020. 08:25. Zadnja izmjena: 29.02.2020. 08:25.

Košarka

Zimsko prvenstvo: Park`s jedini bez poraza

Derbi 3. kola Zimskog prvenstva odigran je između momčadi Park`s-a i PPČ. Ove su dvije momčadi nakon prva dva kola ostvarile po dvije pobjede pa je to ujedno bio i dvoboj jedinih neporaženih momčadi.

Nakon velike borbe u prve tri četvrtine gdje je svaka od njih završila s “pola“ koša razlike za jednu od momčadi (prve dvije Park`s dobio s 17:16, a treću PPČ 15:16) pa se u posljednju dionicu ušlo vodstvom branitelja naslova 49:48. Gledatelji su mogli uživati u jednoj izuzetno neizvjesnoj utakmici koju je na kraju dobio Park`s. Oni su u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti otpor odličnog PPČ-a i na kraju slaviti s 64:57. Do pobjede ih je opet vodio Matija Novak koji je ubacio više od polovice koševa svoje momčadi, čak 37. Nitko drugi nije ubacio dvoznamenkasti broj poena kod njih dok je PPČ predvodio Nikola Capek s 15 poena.

Viceprvaci, momčad Laganini Basket Casea bili su bez pobjede nakon prva dva kola, ali za njih se pokazalo da je treća-sreća! Oni su bili uvjerljivi protiv momčadi AGM Basket s 65:51. Oni su već nakon prve četvrtine skoro pa osigurali pobjedu jer su taj period dobili s 23:6. Mario Novak-Medo najbolji kod pobjednika s 20 poena dok su po 11 kod AGM Basketa ubacili Matija Terek i Nikša Golubić.

Katruže su drugu pobjedu ostvarile protiv najstarije momčadi na prvenstvu, Stopera Fiškal koji su odlično krenuli u utakmicu i dobili prvi period s 20:13. “Rascvjetale“ su se Katruže u drugoj četvrtini koju su dobile s 14:7 pa se na poluvrijeme otišlo s izjednačenim rezultatom 27:27. Nitko nije vodio niti nakon treće dionice (41:41) te se pobjednik riješavao u posljednjoj četvrtini. Tu je više snage ostalo Katružama, a samim time i preciznosti pa je pobjeda na kraju otišla njima rezultatom 57:52. Ilija Lončarić najbolji kod pobjednika s 19 poena dok je Dino Jalušić kod poraženih ubacio 20.

Na ljestvici s omjerom 3-0 vodi Park`s, PPČ je drugi s omjerom 2-1, treće su Katruže s 2-1, Laganini Basket Case i Stoperi Fiškal imaju omjer 1-2 dok je AGM Basket jedini bez pobjede i na omjeru 0-3.