Košarka 31.05.2016. 10:04. Zadnja izmjena: 31.05.2016. 10:20.

Ženska košarka

ŽKK "Radost" iz Čakovca idući vikend na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Radost u punom pogonu

Prošlog vikenda (21. svibnja) ŽKK "Radost" iz Čakovca organizirao je I. Međunarodni “Radosni“ turnir za djevojčice do 14 godina.

Na turniru je sudjelovalo šest ekipa: Felix, Pomurje i Maribor iz Slovenije, Kanisza iz Mađarske te Koprivnica i domaća Radost. Iako je turnir bio u prijateljskom tonu, odigrane su vrlo kvalitetne, natjecateljske i čvrste utakmice, a koje će za košarkašice Radosti biti od velike koristi za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske.

Turnir je osvojila ekipa Kanisze iz Mađarske koja je u napetom finalu svladala slovenski Felix, a košarkašice Radosti završile su na četvrtom mjestu.

• ŠD FELIX - DKK KANIZSA 42:43

Najboljom igračicom turnira, prema izboru trenera proglašena je igračica Felixa Sara Haralović, a najbolji strijelac turnira sa 60 poena bila je igračica Koprivnice Doroteja Laljek.

Radost saznala protivnike i raspored Prvenstva Hrvatske

Iz Hrvatskog košarkaškog saveza stigla je odluka o organizaciji Završnog turnira za mlađe kadetkinje.

Završni turnir odigrat će se od 4. do 7. lipnja godine u Zagrebu.