Nogomet 15.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

1/16 FINALA HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA - STARIJI PIONIRI

MEĐIMURJE – DINAMO 1:1 (0:0) – JEDANAESTERCI 3:5

ČAKOVEC – Pomoćno igralište SDRC-a Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar). STRIJELCI: 1:0 Sabol (57), 12:1 Pršir (58-11 m). Jedanaesterci: 1:2 Kotarski, 2:2 Bistrov ić, 2:3 Marin,  Blagus – Kotarski brani, 2:4 Pršir, 3:4 Mesarić, 3:5 Pavlak, Sabol - Kotarski brani.

MEĐIMURJE: Mihalić, Sabol, Blagus, Mesarić, Ladić (od 58. Horvat), Bistrović, Dodlek, Dežđek, Ovčar (od 66. Kolenić), Pintarić, Bušnja (od 56. Farkaš). Trener: Mario Šarić.

DINAMO: Kotarski, Čolina, Jelenić, Leon-Habib (od 49. Ljubić), Pršir, Pavlak, Domljan, Šutalo, Leš, Marin, Šipoš (pod 49. Mihaljević). Trener: Dean Klafurić.

Mladi Čakovčani, kada se zbroji sve viđeno u 70 minuta igre zaslužili su bolji rezultat i sudački tretman, jesenji prvaci 1.lige, mladi Zagrepčani „provukli“ su se u 1/8 finala Kupa samo zahvaljujući imenu i reputaciji. Bio je to inače vrlo izjednačen susret, u prvom poluvremenu s svake strane po jedna nerealizirana prilika, u drugom nešto više inicijative fizički jačih i kondicijski spremnijih „dinamovaca“ koji su prije vodstva Čakovčana pogodili stativu, a nakon vodstva  u koje su domaći došli nakon lijepe kombinacije, ni minutu nije trebalo čekati za izjednačenje. Do tada uglavnom dobri sudac Župan kao da je jedna čekao, doslovce je izmislio „nepostojeći“ kazneni udarac iz kojeg su gosti postigli izjednačujući pogodak i tako usmjeri susret da o pobjedniku odluče udarci s 11 metara. To je „lutrija“ u kojoj su se bolje snašli iskusniji gosti i po malo zbog navedenih razloga pobijedili.