Nogomet 02.05.2019. 09:16. Zadnja izmjena: 02.05.2019. 09:17.

22. kolo

2. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA: Međimurju samo bod

MEĐIMURJE – KUSTOŠIJA 1:1

Čakovec – Stadion Mladosti. Gledatelja: 400. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Režić (31 – 11 m), 1:1 Deak (80).

Međimurje: Galoši, Munivrana (67. Marcijuš), Brcković (60. Tkalčić), Pajić, Režić, Hranilović, Jakšić, Novoselec, Ikić (86. Trojak), Patafta, Pušić. Trener: Matija Kristić.

U jednoj od najvažnijih utakmica proljetnog dijela prvenstva, domaći su zatajili. Osvojili su samo bod te su i dalje u teškom položaju na prvenstvenoj ljestvici, a prema prikazanom, rezultatski su čak i dobro prošli, iako su dobro otvorili susret. Munivrana i Brcković na početku susreta nisu iskoristili izgledne prilike, da bi ipak poveli u 31. minuti, nakon što je Režić bio siguran strijelac s 11 metara.

Nakon toga, do kraja susreta više inicijative pokazali su gosti, dok su se domaći uglavnom branili. Ipak, u 75. minuti Marcijuš je bio u prilici postići pogodak, pogodio je tek prečku. Inicijativa se gostima isplatila u 80. minuti, kada je izjednačujući pogodak za konačnih 1:1 postigao Deak. Novo iskušenje i teško gostovanje igračima Međimurja slijedi u subotu, kada gostuju u Varaždinu, kod jednog od najozbiljnijih kandidata za naslov prvaka.

Utakmica 21. kola: Hajduk II – Međimurje 2:1

Parovi 23. kola: Osijek II – Solin, Dinamo II – Zadar, Varaždin – Međimurje, Kustošija – Hrvatski dragovoljac, Hajduk II – Šibenik, Dugopolje – Sesvete, Lučko – BSK.