Nogomet 21.05.2019. 09:29. Zadnja izmjena: 21.05.2019. 09:30.

25. kolo

2. NOGOMETNA LIGA: Međimurje korak do ispadanja

OSIJEK II – MEĐIMURJE 2:1

Osijek -Gradski vrt. Gledatelja: 200. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Strijelci: 1:0 Plum (51), 1:1 Munivrana (62), 2:1 Dago (88).

Međimurje: Galoši, Pajić, Režić, Munivrana, Marcijuš (88. Trojak), Patafta (66. Marić), Ptiček, Hranilović, Pušić, Zanjko (78. Tkalčić), Novoselec. Trener Matija Kristić.

Čakovčani nastavljaju s lošim predstavama. Ovaj put izgubili su na gostovanju u Osijeku, protiv drugog sastava tamošnjeg prvoligaša te se sasvim približili ispadanju u Treću ligu. Opet su poraženi u finišu susreta te im u posljednjem kolu, osim domaće pobjede protiv Zadra (SRC Mladost, 17:30 sati), na ruku moraju ići i susreti direktnih rivala, koji se također bore za opstanak.

Prvih četrdeset i pet minuta u Osijeku proteklo je u uglavnom izjednačenoj igri, bez nekih izglednih prilika za pogodak, s nešto više inicijative domaćih. Početkom drugog dijela, u 51. minuti domaći su postigli vodeći pogodak, kada je Plum odlično izveo slobodni udarac s 18 metara. Desetak minuta nakon toga Munivrana je dobro iskoristio pogrešku domaće obrane i realizirao ukazanu priliku. Mogao je Marcijuš u 74. minuti postići vodeći pogodak, bio je sam pred domaćim vratarom, međutim, lopta je završila u korneru. Kada se očekivalo da će susret završiti bez pobjednika, već tradicionalna greška i dekoncentracija čakovečke obrane što koristi Dago i preciznim udarcem poentira za pobjedu domaćih.

Parovi 26. kola: Solin – Dugopolje, Lučko – Hajduk II, BSK – Kustošija, Sesvete – Varaždin, Šibenik – Dinamo II, Hrvatski dragovoljac – Osijek II, Međimurje – Zadar.