Nogomet 28.05.2019. 08:27. Zadnja izmjena: 28.05.2019. 08:28.

26. kolo

2. NOGOMETNA LIGA: Međimurje ostaje drugoligaš

MEĐIMURJE – ZADAR 4:1

Čakovec – SRC Mladost. Gledatelja: 500. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci: 1:0 Režić (1 – 11 m), 1:1 Tokić (49), 2:1 Ikić (54), 3:1 Munivrana (70), 4:1 Ikić (85).

Međimurje: Galoši, Munivrana, Brcković (74. Marić), Pajić, Fadić (46. Marcijuš), Režić, Hranilović (72. Zanjko), Jakšić, Novoselec, Ikić, Pušić. Trener Matija Kristić.

U najvažnijoj utakmici cijelog prvenstva, kada je najviše trebalo, Čakovčani su zaigrali dobro i efikasno te protiv Zadra zabilježili uvjerljivu i apsolutno zasluženu pobjedu kojom su osigurali status drugoligaša u novoj prvenstvenoj sezoni. To mogu zahvaliti i mladom sastavu Hajduka II koji je u Zagrebu pobijedio Lučko, direktnog konkurenta u borbi za ostanak, i koji nakon poraza napušta Drugu ligu.

Protiv Zadra Čakovčani su odlično otvorili susret. Već u 43. sekundi utakmice Brcković je nepropisno zaustavljen u gostujućem kaznenom prostoru, a kazneni udarac Režić je realizirao za rano vodstvo. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena, a već na početku drugog dijela gosti postižu pogodak za izjednačenje. Međutim, samo pet minuta nakon izjednačenja, mladi Ikić solo akcijom u 54. minuti ponovo dovodi domaće u vodstvo. Do kraja utakmice mrežu gostiju još su zatresli Munivrana u 70. minuti te ponovo Ikić.